Yılbaşı alışverişinde mobil cihazların payı artıyor

0
119
yilbasi alisverisi

2017’nin sonu yaklaşırken, yılbaşı telaşı da yavaş yavaş başlıyor. Eskiden insanlar yılbaşı alışverişi için caddelere veya alışveriş merkezlerine giderken, e-ticaretin yaygınlaşmasıyla bu durum değişmişti. İnsanlar hâlâ çevrimiçi ortamda alışveriş yapsa da, değişim devam ediyor. Masaüstü cihazların alışverişteki yerini mobil cihazlar alıyor.

Adobe Analytics, her yıl yılbaşı alışverişine ilişkin çeşitli öngörüler yayınlıyor. ABD pazarı için hazırlanan bu öngörüler, 2017’de mobil cihazların alışveriş için masaüstünden daha fazla tercih edileceğini gösteriyor. Adobe Analytics’in tahminlerine göre, alışveriş sitelerine giden trafiğin yüzde 54’lük kısmı mobil cihazlardan gelecek. İnsanlar hâlâ mobilde baktıkları ürünleri masaüstünde satın almayı tercih etse de, bu durumun değişeceğine dair işaretler de görülüyor.

Çevrimiçi yılbaşı alışverişi için harcanan para 100 milyar doları aşacak

Çevrimiçi alışveriş gelirinin yüzde 34’lük kısmının mobil cihazlardan gelmesi öngörülüyor. Geçtiğimiz yıl bu oran yüzde 30 seviyesindeydi. İnternet üzerinde yapılan yılbaşı alışverişi için ABD’liler geçtiğimiz yıl 94.4 milyar dolar harcamıştı. Bu rakamın 2017’de 104.4 milyar dolara ulaşması öngörülüyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here