wattpad

Wattpad, amatör yazar ve şairlerin yazdıklarını geniş kitlelerle buluşturmasıyla ünlenmişti. Platform bünyesinde yazı yazan pek çok kişi, daha sonra yazdıklarını kitaplaştırmayı başarmıştı. Yoğun trafiği sayesinde yatırımcıların da ilgisini çeken Kanada merkezli şirket, 51 milyon dolar yatırım almayı başardı. Böylelikle platformun piyasa değeri 398 milyon dolara yükselmiş oldu.

Şirketten yapılan açıklamada, 51 milyon dolarlık yatırımın servisin altyapısını güçlendirmek için kullanılacağı belirtildi. Bu parayla özellikle otomatik öğrenme teknolojisine yatırım yapılacağı ve bu teknoloji ekseninde şekillenen özelliklerin platforma yerleştirileceği ifade edildi. Söz konusu özellikler arasında yazar ve içerik eşleştirme, popüler hikayeleri belirleme gibi yenilikler yer alıyor. Servisin yöneticileri kreatif yazım ve video ekseninde farklı içeriklere açılmayı da değerlendiriyor.

Wattpad şimdiye kadar 117.8 milyon dolar yatırım aldı

Son yatırım ile Wattpad’in bugüne kadar aldığı toplam yatırım miktarı 117.8 milyon dolara ulaştı. Platformun son yatırımcıları arasında Tencent, Kickstart Ventures ve Peterson Group gibi Asyalı kurumların varlığı göze çarpıyor. Servis, Asya kıtasında ciddi bir kullanıcı kitlesine sahip.