Walmart sanal gerçeklik girişimi Spatialand’i satın aldı

0
163
walmart sanal gerceklik

Walmart sanal gerçeklik konusundaki çalışmalarına merkez olması için Spatialand isimli sanal gerçeklik girişimini satın aldı. Hem fiziksel mağazalarında hem de internet üzerindeki alışveriş deneyimine sanal gerçeklik unsurları eklemeyi planlayan Walmart, bu dönüşümü Spatialand ile başlatmayı amaçlıyor.

Spatialand, geliştiricilere mevcut içeriklerini sanal gerçeklik deneyimlerine dönüştümelerini sağlayacak yazılım araçları sunuyor. Geçtiğimiz yıl Walmart’ın teknoloji kuluçka merkezi Store No:8 ile çalışan şirket, bu yıl Store No:8’in çatısı altına girmiş oldu.

Yapılan anlaşma çerçevesinde Spatialand’in kurucusu Kim Cooper ve 10 çalışanı, Walmart’a katılacak. Store No:8’in başındaki isim olan Katie Finnegan ise geçici olarak Spatialand’in CEO’luğunu üstlenecek.

Son zamanlarda alışveriş pazarında geleceğin teknolojisi olarak artırılmış gerçeklik, sanal gerçekliğe kıyasla biraz daha öne çıkıyor. Ancak Katie Finnegan kısa süre önce verdiği bir röportajda, pazarlama deneyimlerine artırılmış gerçekliğin eklenmesinin 5 ila 10 yıl arasında bir zaman alabileceğini belirtti. Finnegan, Spatialand ile aradaki boşluğu doldurmayı amaçlıyor gibi görünüyor.

Walmart sanal gerçeklik ekibinin ne üzerinde çalıştığını açıklamayacak

Walmart sanal gerçeklik ekibinin ne üzerinde çalıştığının açıklanmayacağını duyurdu. Finnegan, ekibin çalışmalarının sonuçlarının 12 ila 18 ay arasında ortaya çıkabileceğini belirtti. Walmart’ın Spatialand için ödediği rakam konusunda da bilgi verilmedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here