Vodafone Grubu’ndan dijital eğitime 20 milyon Euro’luk destek

TAKİP EDİN

180BeğenenlerBeğen
808TakipçilerTakip Et
157TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol
Yatırımla 2025 yılına kadar 16 milyon öğrenciye ulaşılması hedefleniyor

Vodafone Grubu, dijital becerilerin geliştirilmesi ve dijital eğitim programlarının desteklenmesi amacıyla Global Vodafone Vakfı çatısı altında Türkiye, Arnavutluk, Çek Cumhuriyeti, Almanya, Yunanistan, Macaristan, İrlanda, İtalya, Lüksemburg, Hollanda, Portekiz, Romanya, İspanya ve Birleşik Krallık’taki yerel girişimlere önümüzdeki 5 yılda 20 milyon Euro’luk yatırım yapacak. Vodafone Grubu’nun COVID-19’la bağlantılı girişimlere ayırdığı yaklaşık 150 milyon Euro’luk aynî bağışa ve Global Vodafone Vakfı’nın 2020’de COVID-19 için yaptığı 10 milyon Avro’luk acil durum yatırımına ek olarak oluşturulan bu yatırım bütçesiyle, 2025 yılına kadar 16 milyon öğrenciye ulaşılması hedefleniyor.

Hedef: İstihdama ve kurslara katılamayan kişilere ve yaşlılara da ulaşmak

Uluslararası Eğitim Günü vesilesiyle yapılan duyuruya göre, Vodafone Vakfı’nın çeşitli hayır kurumları ve STK’larla işbirliği içinde sunduğu programlar, insanların dijital teknolojileri kullanma konusundaki bilgi ve becerilerini geliştirmesini sağlayacak. Söz konusu programlarla, milyonlarca ilk ve ortaöğrenim öğrencisinin yanı sıra eğitime, istihdama ve kurslara katılamayan kişilere ve yaşlılara da ulaşılması hedefleniyor.

Süel: 100 binden fazla çocuğa kodlama öğrettik

Konuya ilişkin görüşlerini paylaşan Türkiye Vodafone Vakfı Başkanı Hasan Süel şöyle konuştu:  “Türkiye Vodafone Vakfı olarak, tüketen değil, üreten bir nesil istiyoruz. Dijital becerilerin geliştirilmesi amacıyla 5 yıldır Habitat Derneği işbirliğiyle sürdürdüğümüz ‘Yarını Kodlayanlar’ projesiyle çocuklarımızı kod yazmaya özendirerek geleceğin teknoloji üretenleri olmalarını hedefliyoruz. Teknoloji üretebilmek için dijital dünyanın dili olarak kabul edilen kodlamayı öğrenmek gerekiyor. Kodlama eğitimlerimizde çocuklarımız, programlama hakkında fikir sahibi oluyor, yaratıcılıklarını ortaya çıkaracak çalışmalar yapıyor, kendi hayal dünyalarını oluşturuyor, kendi oyunlarını üretebiliyorlar. Bugüne kadar 81 ilde 100 bini aşkın çocuğumuza kodlama öğrettik.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz