Vispera’ya yeni CTO

TAKİP EDİN

180BeğenenlerBeğen
808TakipçilerTakip Et
157TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol
Dr. Erdem Yörük, 1 Ocak itibariyla şirketin yeni CTO’su oldu. Yörük bu görevi Vispera Kurucu Ortağı ve COO’su Ceyhun Burak Akgül’den devraldı

Yapay görme ve makine öğrenmesi alanında geliştirdiği teknolojileri 18 ülkede, hızlı tüketim ve perakende sektörlerine çözüm olarak sunan Vispera’nın yeni CTO’su Dr. ERdem Yörük oldu. kuruluşundan itibaren Vispera’da bulunan Dr. Erdem Yörük oldu.

Dr. Erdem Yörük, lisansını 2002’de ve yüksek lisans eğitimini de 2004’te Boğaziçi Üniversitesi Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Bölümü’nde tamamladı. Ardından 2011’de doktorasını ABD’deki Johns Hopkins Üniversitesi’nde tamamlayan Yörük, kariyerine aynı üniversitede Araştırmacı Bilim Adamı olarak başladı. 2015’ten bu yana Boğaziçi Üniversitesi Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Bölümü’nde Geçici Öğretim Görevlisi olarak görev alan Dr. Erdem Yörük, Vispera’ya Şubat 2014’te Başmühendis olarak katılmıştı.

Ürünleri yüzde 96’nın üzerinde kesinlik oranıyla tanıyor

Vispera, Prof. Dr. Aytül Erçil ve Dr. Ceyhun Burak Akgül tarafından 2014 yılında yüzde 100 Türk sermayesi ile kuruldu. Firma, geliştirdiği Vispera Görüntü Tanıma Servisi sayesinde mağazada çekilen raf fotoğraflarından hareketle, raftaki ürünleri pozisyonları ve adetleriyle birlikte tanıyor. Bu sayede raftaki ürün bulunurluğu, önyüz sayısı, rakiplere göre raf payı ve planogram uyumunu kontrol ederek SKU düzeyinde detaylı ve aksiyona dönüştürülebilir raporlar üretiyor. Söz konusu hizmet; insan gözünün ayırt edebildiği her ürünü, yüzde 96’nın üzerinde kesinlik oranıyla tanıyor. Vispera, manuel uygulamaların 1 aya ulaşabilen raporlama sürelerine karşılık çok daha hızlı, dolayısıyla uygulanabilir ve çok daha ekonomik çözümler sunuyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz