Vestel ve Ege Üniversitesi’nden teknoloji ve bilim işbirliği imzası

TAKİP EDİN

180BeğenenlerBeğen
808TakipçilerTakip Et
157TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol
Protokol kapsamında uzun dönemde doktora tezlerinin yazılması, akademik çalışmaların yapılması ve TÜBİTAK projelerine başvurulması da planlanıyor

Vestel, üniversite-sanayi iş birliği konusunda yeni bir projeye daha imza attı, teknoloji ile bilimi bir kez daha yan yana getirdi. Şirket, Ege Üniversitesi ile öğrencilerin meslekî gelişimine destek vermek, üniversite-sanayi iş birliğini artırmak ve ürün ve teknoloji geliştirmek üzere güç birliği yapacak. Protokol kapsamında Ege Üniversitesi, Vestel ve Regal markalı ürünlerin geliştirilmesi ve tedarik edilmesi sürecinde bilim danışmanı olarak yer alacak. Öte yandan Vestel’in insan hayatını kolaylaştıran teknolojileri de Ege Üniversitesi tarafından test edilecek. Ege Üniversitesi öğretim üyelerinin inceleyeceği ürünler, enerji ve su tasarrufu, hava kalitesi, besin değerini koruması, sessiz çalışması gibi konularda testten geçecek. Öğrencilerin de aktif rol alacağı bu projede uzun dönemde bitirme veya doktora tezlerinin yazılması, akademik çalışmaların yapılması ve TÜBİTAK projelerine başvurulması hedefleniyor.

Üniversite-sanayi işbirliğine örnek

 Yapılan iş birliği ile ilgili açıklama yapan Vestel Ticaret Genel Müdürü Ergün Güler,  “Ege Üniversitesi ile gerçekleştirdiğimiz güç birliği, üniversite-sanayi işbirliğinin örneklerinden biri olacak. Tüketicilerimizin bu iş birliğine duyacağı güvenle, daha az enerji ve su tüketen, hijyen koşullarında üstün performans sağlayan ürünlerimizi güvenle tercih edeceklerine inanıyoruz. Ürün geliştirme ve tedarik süreçlerimizde bilim danışmanı olarak yer alacak olan Ege Üniversitesi, markamızın gelişimi ve güvenilirliği açısından bize değer katacak” dedi.

Akademik bilgileri yatırım ve katma değere dönüştürmek

Üniversite-sanayi iş birliklerine her alanda önem verdiklerini belirten Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak, “Vestel ile üniversite-sanayi iş birliğinin güzel örneklerinden birini gerçekleştirmek üzere imzaladığımız protokol, üniversitemizde akademik olarak üretilen bilgilerin teknolojik olarak yatırıma ve katma değere dönüştürülmesinde etkili olacaktır. Son yıllarda ülkemizde öncelikli alan olarak belirlenen teknoloji konularında, üniversitemizde yapılan çalışmaların sanayide karşılık bulması, akademik olarak harcanan emeklerin ülke yararına dönüşmesine yol açmaktadır.” diye konuştu.

Görsel: Ergün Güler, Vestel Ticaret Genel Müdürü

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz