Uber bisiklet paylaşımı girişimi JUMP’ı satın aldı

0
469
uber bisiklet

Uber bisiklet paylaşımı girişimi JUMP’ı satın aldığını açıkladı. Satın alma için Uber’in kasasından çıkan meblağ konusunda bilgi verilmedi. JUMP’ın hem satış için Uber ile görüştüğü hem de yeni bri yatırım turu için yatırım şirketleriyle temas hâlinde olduğuna dair haberler daha önce gündeme gelmişti. O dönemde şirketin 100 milyon doların üzerinde bir fiyat beklediği iddia edilmişti. Kaynakların verdiği bilgiye göre, Uber JUMP için 200 milyon dolara yakın bir meblağ ödeyecek.

JUMP CEO’su Ryan Rzepecki, satış kararını şirketin hedeflerine daha kısa sürede ve daha geniş ölçekli biçimde ulaşabilmesi için aldıklarını belirtti. Rzepecki, Uber CEO’su Dara Khosrowshahi’nin liderliğinin de kararlarında etkili olduğuna dikkat çekti. Uber CEO’su ile iki akşam geçirdiğini söyleyen JUMP CEO’su, Khosrowshahi ile hem iş yaklaşımlarının hem de vizyonlarının benzer olduğunu dile getirdi. Rzepecki, Uber için 2017’nin zorlu geçtiğini ancak şirketin iyi yolda olduğunu sözlerine ekledi.

Uber CEO’su Khosrowshahi ise satın almaya ilişkin olarak yaptığı açıklamada, şirket olarak insanları A noktasından B noktasına en hızlı şekilde ve en uygun fiyat karşılığında götürmeyi istediklerini belirtti. Khosrowshahi, bisikletlerin bunun için mükemmel araçlar olduğunun altını çizdi.

Uber bisiklet paylaşımı konusunda da adım atarak ulaşım pazarında giderek artan rekabette kendisine ayrıcalıklı bir konum edinmeyi amaçlamış gibi görünüyor. Bu hamlenin Uber’e beklediğini verip vermeyeceği zamanla anlaşılacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here