Twitter: Çalışanlarımız sonsuza dek evlerinden çalışabilir

0
361

Twitter çalışanlarının artık ofise gelmesine gerek yok

Twitter CEO’su Jack Dorsey, şirket çalışanlarının ofise gelmeden çalışabileceklerini söyledi. Çalışanlarına bir e-posta gönderen Jack Dorsey, şirket çalışanlarının sürekli olarak ofis dışında çalışabileceklerini bildirdi. Dorsey bu durumun COVID-19 salgını ortadan kalksa dahi devam edeceğini sözlerine ekledi. Bununla birlikte sunucuların bakımını gerçekleştirecek personel gibi şahsen şirkette bulunması kişiler ofise gitmek zorunda olacak.

İş seyahatleri de Eylül’e kadar iptal edildi

Öte yandan Twitter sözcüsü de bir açıklama paylaştı ve evden çalışma modeline geçen ilk şirketlerden biri olduklarını aktardı. Sözcü, “Çalışanlarımızın ve topluluğumuzun güvenliğini her zaman ön planda tuttuk ve tutmaya devam edeceğiz” dedi.

Dorsey e-postasında ayrıca ofislerinin en erken Eylül ayında açılabileceğini ve iş seyahatlerinin de Eylül’e kadar iptal edileceğini vurguladı. Bununla birlikte bu seyahatlerde küçük istisnalar da söz konusu olabilecek. Diğer bir konu ise şirketiçi etkinliklerin yılsonuna kadar iptal edilmesi. Son olarak da Twitter’ın evden çalışanlar için erzak yardımını bin dolara çıkardığını not edelim.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here