Turkcell, Dergilik’in 2020 yılı verilerini açıkladı

TAKİP EDİN

180BeğenenlerBeğen
808TakipçilerTakip Et
157TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol
Dergilik kullanıcıları, binin üzerinde içeriği ücretsiz olarak okudu. Dergilik, yılın ilk 11 ayında 60 milyondan fazla yayının okunmasıyla başarıya imza attı

Turkcell’in dijital yayıncılık platformu Dergilik, 2020 yılına ait verilerini açıkladı. Buna göre, İlk 11 ayda 60 milyonun üzerinde yayının okunmasıyla Dergilik rekor kırdı.

Platformun aylık okunma sayısı karantina öncesi ortalama 2,5 milyon iken; Nisan ayı sonunda bu sayı 5 milyona ulaştı. Aynı zamanda platformun indirme oranı yüzde 38, ilk giriş oranı ise yüzde 34 artış gösterdi. Yıl içinde haberler, bilgi yarışması ve sesli makale özelliklerini hayata geçiren Dergilik, bu özellikleriyle de büyük ilgi gördü ve toplamda platform üzerinden 2 milyon sesli makale dinlendi.

Ataç Tansuğ: Pandemi döneminde Dergilik ilgi gördü

Pandemi döneminde Dergilik’teki yayınların birçoğunu ücretsiz sunarak okurların ilgisiyle karşılaştıklarını söyleyen Turkcell Dijital Servisler ve Çözümlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ataç Tansuğ, “Son olarak uygulamaya eklediğimiz haberler ve sesli makale özelliklerini de hayata geçirerek kullanıcılarımıza yeni bir deneyim sunduk. Kısa sürede 2 milyona yakın sesli makale dinlenmesi bize ne kadar inovatif bir karar aldığımızı gösterdi. Pandemi döneminde kullanıcılarımızın evde keyifli vakit geçirmeleri için belirli yayınları ücretsiz olarak okunmaya açtık. Normalde bir saat olan okunma süresi yedi saate kadar çıktı. 11 ay sonunda toplam okunan yayın sayısı ise 60 milyonun üzerine çıktı” diye konuştu.

Koronavirüs makaleleri en çok tıklananlar arasında

Sağlıktan yaşama, teknolojiden finansa, dekorasyondan eğlenceye kadar Türkiye’nin en popüler yayınlarını okurlarla buluşturan Dergilik, pandemi sebebiyle sağlık ve haber gündemli içeriklerini güncelledi. Özellikle; ‘Ateş ve Öksürükten Sonra Koronavirüs’e İlişkin Son Detaylar’ isimli makale 76,6 bin okuma sayısına ulaşırken ‘Okullara Korona Virüs Engeli’ isimli makale 60,3 bin tıklanma aldı.

Daha önce okurların içerikleri okumayı tercih ettiği 18.00-19.00 saatleri, pandemi sebebiyle 13.00-20.00 saat aralığı olarak değişti. Böylece okurlar Dergilik içeriklerine daha uzun vakit ayırmayı tercih etti. Müşterilerin daha iyi ve kesintisiz bir okuma deneyim yaşamaları için gereken tüm altyapı çalışmaları da tamamlandı.

Dergilik’i en çok okuyan beş şehir

Türkiye’de yayıncılık sektörüne yeni bir soluk getiren Dergilik’ten erişilebilen yayın sayısı her geçen gün artarken platformla tanışan abone sayısı da artıyor. 2020 yılında Dergilik’i en çok okuyan 5 şehir arasında Ankara, İstanbul, Adana, Diyarbakır ve İzmir yer aldı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz