Türk satıcılar AliExpress yaz kampanyası ile 150’den fazla ülkeye e-ihracat yaptı

TAKİP EDİN

180BeğenenlerBeğen
808TakipçilerTakip Et
157TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

AliExpress’in küresel ölçekte düzenlediği yaz kampanyasını iyi değerlendiren satıcılar, satışlarını önceki aya göre üç kat artırdı

AliExpress, güçlü iş ortaklıkları sayesinde platformda aktif satış yapan binlerce Türk satıcının siparişlerini Koronavirüs sebebi ile zorlaşan uluslararası lojistik süreçleri ve ülke bazlı kısıtlamalara rağmen dünyanın 150’den fazla ülkesine ulaştırmayı başardı.

AliExpress, KOBİ’lerden üreticilere, yerel markalardan global Türk markalarına kadar bir çok işletmeyi 200’den fazla ülke ve bölgedeki 150 milyon müşterisi ile buluşturuyor, sağlamış olduğu e-ticaret altyapısı sayesinde ilk yatırım ihtiyacını ortadan kaldırıyor.

Yaz kampanyasında satışlar üç kat arttı

15 Haziran’da başlayan ve küresel çapta düzenlenen yaz Kampanyasına ilk defa katılan Türk satıcılar ile AliExpress’in milyonca müşterisini buluşturan ve 7 gün süren bu kampanyada satışlar zirve yaptı, yüze yakın Türk satıcı Mayıs cirosunu sadece bu kampanya ile geçti.

Ebebek, Flo, DeFacto ve Sefamerve gibi küresel çapta tanınan Türk markalarının, üreticilerin ve KOBİ’lerin de katıldığı kampanyada, Türk ürünlerinin gösterimi için hazırlanan özel tanıtım sayfası satışların artmasında önemli rol oynadı. Bununla birlikte, ilk defa bu kampanyada, Rusya, Fransa ve Suudi Arabistan’daki sosyal medya fenomenleri AliExpress uygulaması içinden 50’ye yakın canlı yayın yaparak sıcak satış gerçekleştirdi. Kampanya döneminde Türk satıcıların satışları, Koronavirüs öncesi dönem ile karşılaştırıldığında üç kat arttı.

Kampanya siparişleri pandemiye rağmen Cainiao lojistik çözümleri ile yola çıktı!

Alibaba Grubu’nun lojistik şirketi Cainiao, pandemi döneminde birçok ülkede lojistik hizmetlerinin olumsuz etkilenmesine rağmen, PTT ile kurduğu  iş ortaklığı sayesinde Türk satıcıların uluslararası gönderilerinin dünyanın birçok yerine teslim edilmesini sağladı. Rusya, Avrupa, Ortadoğu gibi kritik e-ihracat pazarlarına gönderiler pandemi süresince açık kalırken, siparişler 5 dolardan başlayan rekabetçi maliyet yapısı ile dünyanın dört bir yanına sevk edildi.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz