TransferGo’ya 10 milyon dolar yatırım

TAKİP EDİN

177BeğenenlerBeğen
901TakipçilerTakip Et
159TakipçilerTakip Et
0AbonelerAbone

TransferGo 11 yeni pazara giriş yaparak hizmet sunduğu coğrafyayı daha da büyütmeye hazırlanıyor

Para transferi şirketlerinden TransferGo, 10 milyon dolarlık yatırım aldığını da duyurdu. Bu yatırım turu Seventure ve Vostok Emerging Finance önderliğinde gerçekleşti. Bu yatırım turunda aynı zamanda mevcut yatırımcılar Hard Yaka, Revo Capital ve Bootstrap Europe da yer aldı

Şirket ayrıca en güncel müşteri ve işlem sayılarını açıkladı. Şirketten yapılan açıklamada TransferGo’nun, globalde müşteri sayısının 2 milyonu aştığı ve müşteri sayısının her gün artmaya devam ettiği belirtildi. TransferGo geçen sene Eylül ayında 1,5 milyon müşteriye ulaştığını duyurmuştu.

11 yeni pazara daha giriliyor

Şu anda toplamda 65 ülkeye hizmet veren, Londra, Vilnius, Berlin, Varşova ve İstanbul’da ofisleri bulunan TransferGo’nun müşteri sayısı artarken, şirket bir yandan yeni pazarlara da giriş yaptı.  TransferGo, en son olarak Japonya, Yeni Zelanda, Suudi Arabistan, Singapur ve Gana’nın aralarında olduğu 11 yeni pazara hizmetini sunmaya başladı. Böylece Avrupa fokusu dışında Uzakdoğu Asya ve Afrika pazarlarındaki operasyonunu da güçlendirdi.

En hızlı büyüyen pazarlardan biri Türkiye

TransferGo CEO’su ve Kurucu Ortağı Daumantas Dvilinskas,  TransferGo’nun karantina döneminde yüzde 30 büyüdüğünü belirtirken, özellikle Türkiye, Hindistan, Ukrayna ve Nijerya’ya yapılan para transferlerinin bu dönemde çok hızlı artış gösterdiğini kaydetti.

Merkezi İngiltere’de bulunan TransferGo’nun müşteri tabanı ağırlıklı olarak ailelerine para gönderen göçmenlerden oluşuyor. TransferGo üstünden şu ana kadar yedi milyondan fazla işlem gerçekleşti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here