TransferGo, Silicon Valley Bank’ten 4 milyon sterlin yatırım aldı

TAKİP EDİN

178BeğenenlerBeğen
922TakipçilerTakip Et
159TakipçilerTakip Et
0AbonelerAbone
Yatırımla gerçek zamanlı ödemeler platformunu tüketiciler, küçük ve orta ölçekli işletmeler ve kurumsal müşteriler için daha da gelişecek

Para transfer şirketlerinden biri olan TransferGo, Silicon Valley Bank’in (SVB) Birleşik Krallık şubesinden 4 milyon sterlin finansman sağladığını duyurdu. Şirket bu sayede gerçek zamanlı ödemeler platformunu tüketiciler, küçük ve orta ölçekli işletmeler ve kurumsal müşteriler için daha da geliştirecek ve genişletecek.

SVB’nin finansal uzmanlığı TransferGo’nun dijital ödeme dönüşümü konusunda hızlı bir program izlemesini sağlayacak. Para transferleri salgın ortamında bile finansal katılımın başlıca dayanak noktasını oluşturuyor ve bu ortaklık, TransferGo ve SVB’nin, ülkelerine hızla, güvenle ve düşük maliyetle para göndermek isteyen milyonlarca göçmene hizmet verme konusundaki kararlılığını gösteriyor.

2,5 milyon müşterisi var

TransferGo piyasada yıl boyunca süren dalgalanmalara rağmen, kendi kanalları aracılığıyla gerçekleştirilen yurt dışı transferlerin son malî yılda yüzde 117’yi aşan oranda büyüdüğünü gördü ve bu doğrultuda adımlar atmaya devam ediyor. Sağlanan finansman TransferGo’nun gerçek zamanlı transferler hizmeti ve dünya üzerindeki 2,5 milyon müşterinin yurt dışına TransferGo aracılığıyla saniyeler içinde düşük maliyetle para göndermesine olanak tanıyan kendi özel “local-in, local-out” modeli için kullanılacak.

TransferGo, Haziran’da gerçekleştirdiği ek 10 milyon dolarlık yatırımıyla; küresel ayak izini büyütme ve yurt dışı ödeme platformuna yeni hizmetler eklemeyi hedefliyor. TransferGo kısa bir süre önce de Visa ile, kartlara uluslararası ödeme gerçekleştirilmesine olanak tanıyan bir işbirliğine gitmişti.

Görsel: Daumantas Dvilinskas, TransferGo CEO’su ve Kurucu Ortağı 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here