todoist google takvimGüçlü bir görev yöneticisi olan Todoist şimdiye kadar takviminizle iletişim kuramamış olabilir. Eğer Google Takvim kullanıcısıysanız, yarınki görevlerinizi ve etkinlikleri kontrol etmek istiyorsanız, hem Google Takvim hem de Todoist’i kontrol etmeniz gerekiyor. Neyse ki, bu durum değişmek üzere. Todoist, Todoist ve Google Takvim arasında çift yönlü entegrasyonu faaliyete geçiriyor.

Todoist hesabınızı Google Takvim’e bağladıktan sonra, görevleriniz ve yapılacak işleriniz, geçerlilik tarihleri var olduğu takdirde takviminizde görünecek. Eğer günün belirli bir zamanını girerseniz, bu etkinliği takviminizde göreceksiniz. Tekrarlanan görevler de birden fazla etkinliğin oluşturulmasını sağlayacak.

Daha sonra takvim etkinliklerine tıklayarak onları düzenleyebilir, takvim etrafında farklı tarihlere kaydırabilirsiniz. Her şey daha sonra Todoist’le de eşzamanlanacaktır. Bu şekilde görevlerinizin takvim hâlindeki görüntüsünü takviminiz içinde görebileceksiniz. Ayrıca paylaşılmış projeler sayesinde diğer kişilerin de takviminize farklı öğeleri ekleyebilirsiniz.

Eğer yığınla görev kaydı varsa ve bunların takviminizi doldurmasını istemiyorsanız, özel olarak bir proje için de entegrasyonu etkinleştirebilirsiniz.

Takvim ve yapılacak işler listesini bir arada görmek istiyorsanız ve bu iki servisi de kullanıyorsanız, arada kurulan bağ epey hoşunuza gidecektir.