Teknasyon ve Panteon’un kurduğu Rocket Games 10 milyon dolarlık pazarlama desteği sunuyor

TAKİP EDİN

180BeğenenlerBeğen
808TakipçilerTakip Et
157TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Rocket Games, geliştiricilerin ihtiyaçlarını karşılamak için çeşitli olanaklar sunuyor

Mobil oyun geliştiricisi Panteon ile küresel uygulama geliştiricisi ve yayıncısı Teknasyon güçlerini birleştirerek Rocket Games’i kurdu.

Şimdiye kadar uygulamaları dünya çapında 1.5 milyardan fazla indirilen Teknasyon’un dijital pazarlama gücünden faydalanacak olan Rocket Games, geliştiricilere oyun başı 10 milyon  dolara kadar pazarlama desteği sunacak. Buna ek olarak, Panteon’un 8 yıllık mobil oyun geliştirme tecrübesi, oyunların fikir aşamasından global yayınlanmasına kadar olan sürecin tamamında yapacağı mentorluk çerçevesinde oyun geliştiricilere aktarılacak.

Panteon’un kurucusu, ayrıca Rocket Games’in de CEO’luk görevini üstlenecek olan Ufuk Şahin, “Rocket, hem geliştirici hem yayıncı kültürüne aynı anda sahip olan bir şirket. Bu sayede geliştiricilerin problemlerine çözüm bulurken bir yandan da çok büyük finansal başarılar yaratabilecek.” mesajını paylaşıyor.

Geliştiricilere sunulan destekler

Geliştiricilere pazar araştırması, mentorluk, teknik destek, finansman, pazarlama, ve monetizasyon konularında destek verecek olan Rocket Games, ayrıca tamamen şeffaf bir şekilde gerçek zamanlı olarak bütün verilerini takip edebilecekleri bir platform da sağlayacak.

Teknasyon kurucu ortağı Burak Sağlık ise “Oyun geliştiricilerinin hangi problemlerle karşılaştıklarını biliyoruz, biz de bu problemlerle karşılaştık ve nasıl aşılacağı ile ilgili çözümler sunuyoruz. Rocket Games’in hem tecrübesi hem de güçlü finansal yapısı ile oyun sektörüne çok katkı sağlayacağına inanıyorum.” diyerek görüşlerini dile getiriyor.

Rocket Games’in ekipleri İstanbul Maslak’ta ve Ankara ODTÜ Teknokent’teki ofislerde bulunacak ve geliştiricilerle hem online hem de yüz yüze iletişim kuracak.

Rocket Games hakkında ayrıntılı bilgi için  www.rocket.gs adresine bakabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz