techne zirvesi

Techne Zirvesi, yatırımcıları, girişimcileri ve Akdeniz girişimcilik ekosistemindeki yenilikçileri iki günlük bir etkinlikte bir araya getiriyor. Bu etkinlik küresel zorlukları çözmek ve sürdürülebilir büyümeyi sağlamak için yeteneğin teknolojiyi nasıl kullanabileceği gibi önemli konuları kapsıyor.

Etkinliğin eşsiz özelliklerinden bir tanesinin Antik Çağ’dan beri dünya tarihi ve kültürünü şekillendiren tarihi Akdeniz şehirlerinin kalbiyle geleceği tartışması olduğu belirtiliyor. Geçen yıl İskenderiye’de düzenlenen etkinlik; 25 farklı ülkeden 6 bin katılımcıyı, 130 konuşmacıyı, 80 yatırımcıyı, 230 girişimciyi ve 66’dan fazla ortağı bir araya getirmişti.

Bu yılın etkinliği ise Dubrovnik’te, 3-4 Mayıs tarihlerinde, Hotel Dubrovnik Palace’ta gerçekleştirilecek.

Dünyanın her yerinden 20’den fazla konuşmacının sahne alacağı etkinlikte trendler tartışılacak, mitler yıkılacak ve ilham verici hikayeler anlatılacak. Teknoloji, Yenilik, Yetenek gibi kapsayıcı temalar altında; “Paranın Geleceği”, “Akıllı Şehirler İnşaa Etmek için Blockchain’i nasıl kullanırız?” ve “Bir Sonraki Tek Boynuzlu At AB’den mi gelecek?” gibi konular tartışılacak.

Bu yılın Dubrovnik Techne Zirvesi, kendi türünün ilk organizasyonu olan Akdeniz İş Sponsorları Yatırım Ağının başlatılmasına yönelik ilk görüşme olacak.

Alex Angels’in girişimi olan, Mısır ve Yunanistan’ın gayretiyle, Alman hükümeti adına “Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit” (GIZ), HIVOS Etki Yatırımları, Afrika İş Melekleri Ağı (ABAN – African Business Angel Network) ve COIN (MCIT) tarafından desteklenen MBAN, iş sponsor ağlarını, grup ve fonlarını, aynı zamanda bölgedeki bireysel Sponsor Yatırımcılarını birleştirecek. MBAN kapsamını genişletmeyi, yatırımcıları ve girişimcileri desteklemeyi, hem Avrupa Birliği’nden hem Kuzey Afrika ve Orta Doğu’daki bütün Akdeniz ülkelerinde ticaret engellerini kaldırmayı amaçlıyor.