PAYLAŞ

Spotify bir süredir satın almalarla genişliyor. Çevrimiçi müzik servisi, özellikle müşterilerine daha iyi hizmet vermelerini sağlayacak şirketleri satın alıyor. İlk olarak içerik tavsiyelerini geliştirmek için MightyTV’yi satın alan Spotify, daha sonra da blockchain girişimi Mediachain Labs’i bünyesine katmıştı. Spotify Soundtrap ile satın almalarını sürdürse de, bu sefer biraz daha farklı bir motivasyonla hareket etti.

İsveç merkezli bir girişim olan Soundtrap, müzisyenlere çevrimiçi ortamda ortak bir çalışma yapma imkânı sağlıyor. Bir tür kayıt stüdyosu olan Soundtrap, Spotify çatısı altında da faaliyetlerini mevcut yapı çerçevesinde sürdürecek.

Satın almanın Spotify adına ilginç bir hamle olduğunu tekrar belirtmek gerekiyor. Spotify daha önceki satın almalarında yeni teknolojilerle mevcut servislerini geliştirme ve iyileştirmeyi amaçlamıştı. Ancak Soundtrap ile müziğin yapım süreci üzerine odaklanılıyor.

Spotify Soundtrap ile yeni seslerin çıkışına yardımcı olmayı amaçlıyor

Spotify Soundtrap ile yeni sesleri keşfetmeyi ve onların kendilerini göstermelerine yardımcı olmayı amaçlıyor gibi görünüyor. Bunun Spotify adına farklı bir yol açacağını belirtmek gerekiyor. Spotify’ın planlarının ne olduğu ise aradan biraz daha zaman geçince anlaşılacağa benziyor.