Sosyal mesafe uyarı teknolojisi ile dünyada ilk 6 marka arasına girdi

TAKİP EDİN

180BeğenenlerBeğen
808TakipçilerTakip Et
157TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol
Wipelot CEO’su M. Rifat Ok, Londra’dan online olarak düzenlenen ve araştırma sonuçlarının açıklandığı etkinlikte şirketin sosyal mesafe uyarı teknolojisini tanıttı

Nesnelerin interneti (IoT) alanında üretim yapan Wipelot, COVID-19 pandemisine karşı geliştirdiği sosyal mesafe izleme ve uyarı sistemi ile bir başarıya imza attı. Firmalara yeni teknolojiler konusunda mentorluk yapan İngiltere’nin önde gelen ileri teknoloji ve yenilik merkezi Digital Catapult’un yaptığı araştırmada dünyadaki pek çok firma arasından gerekli koşulları sağlayan 6 firma arasında yer alan Wipelot, Sosyal Mesafe İzleme ve Uyarı Sistemi ile Türkiye’den seçilen tek firma ve ürün oldu. Araştırmada sosyal mesafe uyarı çözümleri ile Türkiye haricinde İtalya, Tayvan, Belçika, İngiltere ve Fransa’dan firmalar yer aldı. Araştırma sonuçlarını açıklamak için Londra’dan online olarak düzenlenen etkinlikte Wipelot dahil 6 teknoloji şirketi sosyal mesafe izleme çözümlerini tanıttı ve çoğunluğu akademisyenlerden oluşan katılımcılardan gelen soruları yanıtladı. Etkinliğe Wipelot’u temsilen katılan Wipelot CEO’su M. Rifat Ok, markanın sosyal mesafe izleme ve uyarı teknolojisi ile ilgili bilgiler vererek bu ürünü neden ürettikleri ve üretirken nelere dikkat ettiklerini de aktardı. Ok ayrıca, Wipelot SDS Sosyal Mesafe İzleme ve Uyarı Sistemi’nin tüm sektörlerdeki firmaların ihtiyaçlarına uygun olarak uyarlanabilme özelliğine dikkat çekti.

Sosyal mesafeyi ve çalışma ortamını koruyan teknoloji

Wipelot SDS Sosyal Mesafe İzleme ve Uyarı Sistemi ile sosyal mesafe kurallarına uygun ve güvenli bir çalışma ortamı oluşturulmasına katkı sağlayan Wipelot, çalışanların durumunun ve konumunun gerçek zamanlı olarak izlenmesine imkân tanıyor. İnsanların yoğun olduğu işletmelerde birbirine güvenli sosyal mesafeden fazla yaklaşan çalışanları sesli ve titreşimli olarak uyararak farkındalık yaratan Wipelot SDS Sosyal Mesafe İzleme ve Uyarı Sistemi, aktif RFID (Radyo Frekanslı Tanıma) radyo alıcı-vericileriyle tercihe göre çalışanın kemerinde, bileğinde, baretinde veya boynuna asarak taşıdığı Wipelot cihazlarla entegre şekilde kullanılabiliyor. Uygulama kapsamında işletmeler için farklı parametreler doğrultusunda güvenli mesafe ayarlanabiliyor. Wipelot SDS Sosyal Mesafe İzleme ve Uyarı Sistemi, çalışanların kişisel bilgi ve gizliliğini korumak adına sadece güvenli kimlik doğrulama ile yetkili kullanıcıların erişimine açılıyor.

Dünya markası olma yolunda emin adımlarla ilerliyor

IoT ürünlerini ABD, Fransa, Suudi Arabistan, Kanada, Hindistan ve Katar başta olmak üzere 25 ülkeye ihracat eden Wipelot, global şirketlerin ve Türkiye’nin 500 büyük sanayi kuruluşu konumundaki firmaların dijitalleşen iş süreçlerinde verimlilik, hız artışı ve iş güvenliği sağlıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz