Soner Canko’nun yeni adresi: Turk Holding

TAKİP EDİN

177BeğenenlerBeğen
901TakipçilerTakip Et
159TakipçilerTakip Et
0AbonelerAbone

Canko bir aylık aranın ardından sektöre döndü ve Turk Holding’e katıldı

30 Nisan’da yayımladığımız haberde, Dr. Soner Canko’nun BKM genel müdürlüğü görevinden ayrıldığını yazmıştık. Canko’nun yeni adresi belli oldu ve danışma kurulu üyesi olarak Turk Holding bünyesine katıldı.

Turk Holding: Avrupa ve ABD’ye açılma vakti geldi

Geçtiğimiz yıl ön ödemeli kart pazarında yüzde 20’lik pazar payına ulaşan Turk Holding’in, 2020 yılında Avrupa ülkelerinde de faaliyete başlamasını hedeflediklerini belirten Turk Holding Yönetim Kurulu Başkanı Emin Can Yılmaz, “3,5 milyonu aşan ön ödemeli kart sayımız ve müşteri odaklı yaklaşımımızla elde ettiğimiz deneyimi artık Avrupa ve ABD’ye taşıma vaktimiz geldi” dedi. Soner Canko gibi sektörde köklü tecrübeye sahip birinin bünyelerine katılmasının hedefe ulaşmada önemli katkı vereceğini söyleyen Yılmaz, “Pandeminin yarattığı etki finansal teknoloji şirketleri açısından önemli fırsatlar doğurdu. Bu fırsatları iyi değerlendirerek 171 olan çalışan sayımızın, 2021 yılında Türkiye, Avrupa ve ABD ofislerimizde 300’ün üzerine çıkaracağız” şeklinde konuştu.

Dr. Soner Canko sektörde birçok ilke imza attı

Sektörde birçok ilke imza atan Soner Canko, Türkiye’nin ilk dijital cüzdanı BKM Express ve Türkiye’nin Ödeme Yöntemi TROY markalarını da hayata geçirdi. Canko, FinTech İstanbul Kurucu Üyeliği ile Türkiye Bilişim Vakfı (TBV) Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerinin yanı sıra Türkiye’de blockchain ekosistemini oluşturmak için çalışan ve kâr amacı gütmeyen Blockchain Türkiye Platformu’nun da eş başkanlığını yürütüyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here