PAYLAŞ

Oyun şirketleri son zamanların yükselen değerleri arasında yer alıyor. Girişim dünyasında kayda değer ilgi gören şirketlerden biri olan Scopely, son yatırım turunda 125 milyon dolar toplamayı başardı. Bu turla birlikte şirketin piyasa değeri 795 milyon dolara çıktı. Neredeyse 800 milyon dolarlık bu piyasa değeri yüksek gibi görünse de, şirketin 125 milyondan fazla aktif oyuncusunun bulunması hatırı sayılır bir “kârlılık” seviyesini gözler önüne seriyor.

Merkezi Los Angeles’ta bulunan şirketin odak noktasında ücretsiz mobil oyunları geliştirmek ve dağıtmak bulunuyor. The Walking Dead: Road to Survival ve WWE Champions gibi oyunlar yer alıyor. Greycroft Partners ve AOL’in kurucularından Steve Case’in yönettiği Revolution gibi yatırım şirketleri, Scopely’nin destekçileri arasında yer alıyor.

Bazı oyun şirketleri, ne kadar değerli olduklarını uzun süre önce kanıtlamıştı. Özel bir kuruluş niteliğindeki Machine Zone ve halka açık bir şirket olan Activision Blizzard, değerli oyun şirketleri konusunda en somut örneklerden ikisi olarak öne çıkıyor.

Scopely yeni yatırımcılarını açıklamadı

Scopely son turdaki yatırımcılarının kim veya hangi kuruluşlar olduğu konusunda bilgi vermedi.