ScaleIT Türk girişimcileri bekliyor

TAKİP EDİN

180BeğenenlerBeğen
833TakipçilerTakip Et
163TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

2015’te Lorenzo Franchini tarafından İtalya’da kurulan girişimci platformu ScaleIT, o günden bu yana gerçekleştirdiği etkinliklerle Güney ve Güneydoğu Avrupa’daki girişimcileri ve yatırım fonlarını buluşturmaya çalışıyor. ScaleIT, ekim ayında İtalya’nın Milano şehrinde düzenleyeceği dördüncü yıllık etkinliğine Türk girişimlerini de bekliyor.

Geride kalan 30 aylık dönemde geçmiş dönemde ScaleIT’e katılan girişimlerin aldığı toplam yatırım tutarı 140 milyon doları buldu. ScaleIT etkinliklerine katıldıktan sonra büyüyen girişimler arasında Motork, Bemyeye, Musement, Tok.tv, Shopfully, Cuebig ve Spreaker gibi isimler bulunuyor. Geçtiğimiz yılki etkinlikte seçilen üç girişim olan Artemest, Soundreef ve HelloHungry.com ise kaynak toplama süreçlerini dört ay gibi bir süre içinde tamamladı.

Etkinliğe katılacak girişimlerin iki şartı yerine getirmesi gerekiyor. Çevrimiçi e-ticaret alanında faaliyet gösteren girişimlerden son 12 aylık dönemde en az 1 milyon avro ciroya ya da en az 1 milyon aylık kullanıcıya ulaşmaları isteniyor. İkinci şart ise girişimlerin bir önceki yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 100 büyüme kaydetmiş olmaları, toplam cironun en az yüzde 20’sini yurt dışından elde etmeleri, açık ve sürdürülebilir bir büyüme stratejisine sahip olmaları.

ScaleIT 2018’e katılım için başvurular 15 Haziran tarihine kadar ScaleIT’in internet sitesi üzerinden gerçekleştirilecek. 17-18 Ekim tarihinde gerçekleştirilecek etkinliğe katılmaya hak kazanan girişimlerin listesi 31 Ağustos tarihinde açıklanacak. Etkinlikte iş planlarını katılımcılara anlatacak olan girişimler, uluslarası yatırımcılar ve VC fonlarıyla birebir toplantılar gerçekleştirebilecek.

Geçtiğimiz yıllarda VC fonu olarak Amadeus Capital, Ardian, Cisco Investments, DN Capital, Draper Esprit, EarlyBird, Eight Roads, Highland Europe, Holtzbrinck Ventures, Idinvest, Index Ventures, Iris Capital, Nauta Capital, Omnes, Partech Ventures gibi şirketlerin katıldığı ScaleIT’in bu yılki destekçileri arasında Euronext, McKinsey, Orrick, Amazon Web Service, Salesforce, Silverpeak, Badenoch & Clark, Ludovici, Piccone & Partners, Endeavor, ABC Accelerator, Startups.watch, U-Start ve ABD Milano Başkonsolosluğu bulunuyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz