PAYLAŞ

Samsung’un dijital asistanı Bixby Galaxy S8 ile birlikte kullanıma sunulmuş, ancak ilk etapta kullanıcıları etkilemeyi başaramamıştı. Dijital asistanını geliştirmek için çalışmaya devam eden Güney Koreli şirket, bu amaç doğrultusunda daha küçük ölçekli şirketlerin teknolojik kapasitesinden de yararlanıyor. Bu doğrultuda Bixby’yi henüz duyurmadan Viv’i satın alan Samsung Fluenty isimli şirketi bünyesine kattı.

Fluenty, 2015’te yayınladığı mobil uygulamasıyla SMS’leri ve Facebook Messenger veya Telegram gibi servisler üzerinden gönderilen mesajları otomatik olarak yanıtlamayı mümkün kılmıştı. Yapay zekâ tabanlı bir sohbet botu niteliğindeki Fluenty, sohbetin gidişatına göre en uygun yanıtı önerebiliyor. Bixby’nin bu teknolojiden nasıl yararlanacağı konusunda tahminde bulunmak ise çok zor değil.

Hem Apple hem de Google, dijital asistanlarını kullanıcılara sadece sesli olarak yanıt verebilen sistemlerden daha fazlasına dönüştürmek için çalışıyor. Dijital asistanlarla her zaman sesli olarak iletişim kurmak kolay olmuyor. Bunun için yazılı iletişim imkânı büyük önem taşıyor.  Samsung’un da Fluenty’nin yazılı sohbetlerdeki kapasitesinden yararlanması muhtemel görünüyor.

Samsung Fluenty uygulamasını Google Play Store’dan kaldırdı

Samsung Fluenty uygulamasını Google Play Store’dan kaldırdı. Fluenty’nin Google Play Store’dan kaldırılması, servisin tamamen Samsung’un içine entegre edilmesi ihtimalini artırıyor.