Renault’nun tamamen elektrikli modeli üçüncü nesil Zoe Türkiye’de

TAKİP EDİN

179BeğenenlerBeğen
868TakipçilerTakip Et
160TakipçilerTakip Et
0AbonelerAbone
Renault Zoe’nin daha uzun menzil, daha fazla sürüş konforu, birinci sınıf enerji verimliliği ve şarj çeşitliliği sunan üçüncü nesli satışa çıktı

Renault’nun elektrikli modelinin Zoe’nin üçüncü nesli Türkiye yollarına çıkıyor. İlk kez 2012 yılında Paris Otomobil Fuarı’nda tanıtılan Zoe, Avrupa çapındaki 60’tan fazla ödül ile markanın elektrikli araç geliştirme stratejisi için önemli bir kilometre taşı niteliği taşıyor. Her bir AC (alternatif akım) terminalinden 22 kW’a kadar güç beslemesi alabilen Zoe, ilk neslinin lansmanından bu yana halka açık alanlardaki şarj noktalarında en hızlı şarj edilen elektrikli araç olma özelliği taşıyor.

Daha kısa sürede şarj oluyor

Mühendisliğinden montaj ve satış ağlarına kadar 30 binden fazla insanın emeğinin ürünü olan yeni Zoe, WLTP (Küresel Uyumlu Hafif Araç Test Prosedürü) döngüsünde 395 kilometreye kadar menzil ve doğru akımla (DC) şarj edilebilen 52 kWh batarya sayesinde daha kısa şarj süresi sunuyor. Elektrikli mobilite alanında Renault Grubu’nun 10 yılı aşkın deneyiminin bir ürünü olan otomobil 80 kW motoruyla sürüş keyfini artırırken; Mod B, e-shifter, auto-hold fonksiyonlu elektrikli park freni, kablosuz şarj ünitesi gibi yenilikleri de bünyesinde bulunduruyor. Sürücünün fren pedalı kullanmasına neredeyse hiç ihtiyaç bırakmayan Mod B sürücünün gaz pedalından ayağını çektiğinde aracın yavaşlamasını sağlarken, farklı sürüş modları için mekanik vites kolunun yerini e-shifter alıyor. Bünyesinde bulundurduğu tüm yeniliklerle birlikte artırılmış güvenliği de kullanıcılarına sunan yeni Zoe, birçok İleri Sürüş Destek Sistemine de (ADAS) sahip.

Yüzde 100 elektrikli motorunun yanında çevre dostu malzemelerden üretilen yeni Zoe’de, yolcu bölmesindeki görünür parçalar dâhil yüzde 100 geri dönüştürülmüş sentetik malzemeler kullanıldı. Sınıfının en geniş arka koltuk alanına sahip otomobil, 338 litrelik geniş bir bagaj hacmini de kullanıcısıyla buluşturuyor.

11 ayda 84 binden fazla satış

Üçüncü nesil Zoe’ye ilişkin görüşlerini açıklayan  Renault MAİS Genel Müdürü Berk Çağdaş, şunları kaydetti:“Elektrikli araç pazarında referans noktası olan Zoe, Ocak-Kasım döneminde 84 binden fazla Avrupa’da en çok satan elektrikli otomobil unvanını elinde bulunduruyor. Üçüncü nesil Zoe, artan menzil, sürüş güvenliği ve konforunu artıran teknolojiler, şarj çeşitliliği, enerji verimliliği, kalite ve geri dönüşüm odaklı iç tasarım gibi özellikleriyle çıtayı daha da ileriye taşıyor.”

Üçüncü nesil Renault Zoe’nin Aralık ayına ait özel fiyatı 349 bin 900 TL olarak belirlendi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here