Patika.dev ile oyun sektörüne insan kaynağı katkısı

TAKİP EDİN

180BeğenenlerBeğen
808TakipçilerTakip Et
157TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Türkiye’de milyar dolarlık büyüklüğe milyonlarca dolarlık ihracat geliri yaratan mobil oyun konusunda insan kaynağı ihtiyacı sürekli artıyor. Artan bu ihtiyaca yönelik Google ve Patika.dev işbirliği ile hayata geçirilen Kodluyoruz programı pek çok yazılım geliştiricinin sektöre kazandırılmasını sağladı.

Startups.watch Türkiye Girişim Ekosistemi 2022 etkinliğinde konuşan Patika.dev İş Geliştirme Direktörü Alev Orbay, “Programdan mezun olanların özellikle oyun sektörünün ihtiyaçlarına göre belirledik. Etkinlikten mezun olanların yüzde 90’ı işe başladı. Bu oldukça yüksek bir oran. Üstelik iş bulanlar oldukça iyi koşullarda çalışma olanağı buluyor” diye konuştu.

Google Türkiye Pazarlama Müdürü Seçkin Tokgöz de programla ilgili şunları söyledi: “Türkiye’de mobil oyunlar önemli ihracat geliri sağlıyor. Bunu sürekli hale getirecek insan kaynağı yatırımı için kolları sıvadık. Türkiye’de hazırlanan mobil oyunlar ABD, İngiltere ve dünya pazarında Android marketlerde oldukça yüksek indirilme rakamlarına sahip. Üstelik bu gelirler sürekli artıyor. Önemli döviz girdisi sağlıyor.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz