Özel sektörde Blockchain’li sadakat dönemi

TAKİP EDİN

180BeğenenlerBeğen
808TakipçilerTakip Et
157TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Bitci Chain, şirketlere blockchain çözümleri sunarken, kripto paraların bir ödeme yöntemi olarak kullanılmasının önünü açıyor

Güvenlikli altyapısı ve şirketlere özel çözümler sunabilme özelliği sayesinde farklı sektörlerden çok sayıda şirketin ilgi gösterdiği Blockchain platformlarının Türkiye’deki son örneği de Bitci Teknoloji tarafından geliştirilen Bitci Chain oldu. Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Bitci Teknoloji Genel Müdürü Onur Altan Tan, Bitci Chain’in borsa ve ödeme platformuna entegre Türkiye’nin ilk blockchain’i olduğunun altını çizerken söz konusu platformun şirketler ve bireysel kullanıcılar için çok sayıda ilki de hayata geçirdiğini anlattı.

Kripto paralar ödeme aracı ouyor

Kullanıcısına, üzerinde token oluşturma ve akıllı sözleşmeler çalıştırılabilme imkânı da sunan Bitci Chain çatısı altında, şirketlere farklı hizmetler sunduklarını ifade eden Onur Altan Tan, “Bunlardan en dikkat çekici olan Bitci PAY olarak nitelendirdiğimiz çözümümüz. Bitci PAY çok basit anlatımla, kripto paraların Türkiye’de bir ödeme aracı olarak kullanılmasını sağlayan sistem. En güzel özelliği de şu: Siz tüketici olarak ödemenizi kripto para cinsinden yaparken, işletme sahibinin hesabına ise istiyorsa kripto para istiyorsa ise TL geçiyor. Yazarkasa, tablet ve cep telefonlarına entegre edilerek hem kullanıcıya alışılmış ödeme yöntemlerinden daha hızlı, güvenli ve kullanışlı bir platform sunuyor. Ayrıca şirketlerin mobil aplikasyonu olsa bile bu aplikasyona blockchain entegrasyonu hızlı bir şekilde yapılabiliyor” dedi.

TL’ye dönüştürülebilen token’lar

BitLoyalty adını verdikleri diğer bir çözüm sayesinde de tüketicilere indirim, kampanya, hediye olarak o marka için geliştirilen token’ların verilebildiğini; bunun için gerekli altyapıyı tamamladıklarını sözlerine ekleyen Onur Altan Tan şunları söyledi: “Bu sistemi alışılmış sadakat programlarından farklı kılan en önemli unsur ise, bir marka için geliştirilen token’ların anlaşmalı borsalar üzerinden farklı token’lara hatta TL’ye dönüştürülebilmeleri. Bununla ilgili bir otel zinciriyle şu an çalışmalara başladık. Aynı şekilde futbol kulüpleriyle de bununla ilgili çalışmalarımız var.”

Onur Altan Tan şöyle devam etti: “Enerji ve lojistik gibi sektörlerdeki tedarik zinciri verilerini Bitci Chain altyapısı ile şifreleyen BitciSupply ise, bir yandan bu verilerin istenildiğinde yetkili birimler veya herkes tarafından görünür olmasını sağlarken diğer yandan bu verilerin geriye dönük değiştirilmesini önlüyor. Böyle bakınca da şirketler için entegre bir güvenlik hizmeti sunuyor. Bunun yanında Bitci Tokenizer ile Bitcichain altyapısı üzerinde marka tokenleri oluşturabiliyor; BitciDapps ile ise her sektör ve iş modelinin ihtiyaçlarını karşılayabilecek akıllı sözleşmeler hazırlayabiliyorsunuz. Kripto para borsası açmak isteyen kişi ve kurumlara 7/24 altyapı desteği, kişiye özel arayüz ve gelişmiş bir admin paneli sunan Bitciexchange ise, Bitci’nin kripto para konusundaki uzmanlığının somut bir ürünü.”

Şirketlerden yoğun ilgi var

Bitci Chain altyapısını her sektörün ve şirketin ihtiyaçlarına göre uyarlayabildiklerini ifade eden Tan, “Şu an için ön anlaşmalarını yaptığımız önemli firmalar var. Özellikle turizm, gıda ve perakende alanlarında faaliyet gösteren şirketler, sisteme yoğun ilgi gösteriyor. Hedefimiz, Türkiye’den sonra söz konusu teknolojiyi dünyanın önde gelen ülke ve şirketlerine de ihraç etmek” ifadelerini kullanıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz