Online doktor hizmeti sunan Bulutklinik’in hasta sayısı pandemide bir milyona yaklaştı

TAKİP EDİN

180BeğenenlerBeğen
808TakipçilerTakip Et
157TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol
Platformun 2020 yılı başında 470 bin olan hasta sayısı 2021 Ocak ayı itibarıyla bir milyona yaklaştı

Bulutklinik, 2021 Ocak ayı itibarıyla hasta sayısının bir milyona yaklaştığını açıkladı.2016 yılında kliniklerin ve doktorların, hasta takiplerini yapabilecekleri, medikal      bilgileri kayıt altına alabilecekleri ve klinik yönetimi yapabilecekleri bir SaaS platformu olarak sağlık sektörüne giriş yapan Bulutklinik, genişleyen doktor havuzu ile birlikte hastalara da tüm branşlarda hizmet vermeye başladı.

150 binden fazla e-reçete yazıldı

Özellikle pandemi döneminin başlaması ile hastaların mevcut tedavi planları        hakkında ikincil görüş alabildikleri, sağlık sorunlarını kolaylıkla danışabildikleri sağlık platformuna ilgi önemli ölçüde arttı. Salgın riski ve sokağa çıkma yasakları ile sağlık hizmetlerine erişimi kısıtlanan hastaların alternatif arayışına girmesi ile 2021 Ocak ayı itibariyle bir milyona yakın hastaya hizmet verildi. Bulutklinik platformunda bu süreçte ayrıca 150 binden fazla elektronik reçete yazıldı.

Yeni işbirlikleri geliyor

Konuya ilişkin görüşlerini paylaşan Bulutklinik Kurucu Ortağı Ali Hulusi Ölmez “2016 yılında kurmuş olduğumuz Bulutklinik; hekim, kurum ve hasta portföyünü 2020 yılında büyük oranda arttırarark klasik anlamda sunulan sağlık hizmetine ciddi bir alternatif olabileceğini gösterdi. 2021 yılında yeni iş birliklerimiz ile katlanarak büyüyeceğiz. Ayrıca platformlarımızı güncelleyerek hastalarımıza verdiğimiz hizmeti sürekli iyileştiriyoruz. Amacımız büyük doktor havuzumuz sayesinde insanların sağlıkları hakkında ilk başvuru noktası haline gelmek.” diye konuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz