Ödeal’ın Cepte POS kullanımında en yüksek artış ev tekstil-mefruşatta

TAKİP EDİN

178BeğenenlerBeğen
922TakipçilerTakip Et
160TakipçilerTakip Et
0AbonelerAbone
Veriler, ev merkezli sektörlerdeki artışla, pandeminin etkisini net bir şekilde ortaya koydu

Ödeal’ın cep telefonlarını POS cihazına dönüştüren uygulaması Cepte POS kullanımı, pandeminin etkisiyle geçen ilk 9 ayda, geçen senenin aynı dönemine göre yüzde 255 ile en çok ev tekstil ve mefruşat alanında arttı.  Cepte POS’da yeni üye işyeri en çok artan sektör, yüzde 146 ile pet shop oldu. Yazarkasa POS’da ise, geçen senenin ilk 9 ayına göre işlem hacmi en çok artan sektör, yüzde 550 artış ile tüp ve su bayileri oldu. Yazarkasa POS yeni işyeri artışında ise, yine pet shop, 2 işyerinden 30 işyerine çıkarak dikkat çekti..

Geçen senenin 9 ayı ile karşılaştırmalı veriler, pandemi nedeniyle geçtiğimiz bu zorlu günlerde, ödeme sistemleri sektörüne ve genel ticarete de ayna tutuyor. 81 ilde 35 bini aşkın mikro işletme ve KOBİ statüsünde üyesi olan Ödeal’ın verileri, sektörel çeşitliliğin yanı sıra; bir anlamda Türkiye genelini yansıtması açısından da değerli.

 Cepte POS’ta işlem hacminde en çok artış, ev tekstil-mefruşat alanında yaşandı

 Firma tarafından yapılan açıklamada, Cepte POS’a üye firmalar üzerinden yapılan incelemede, yüzde 255 ile ev tekstil-mefruşat ve işlem hacmi en çok düşen sektör ise, yüzde 83 ile otel-pansiyon-tatil köyü-kaplıca oldu. İşlem hacmi en çok artan işletmelerde, ev tekstilini, yüzde 122 ile yetkili ve teknik servisler ve yüzde 105 ile optik ve saatçiler takip etti.

Cepte POS’ta yeni üye işyerinde en çok artış, pet shop alanında yaşandı

 Cepte POS’ta, geçen senenin ilk 9 ayına göre yeni üye işyeri en çok artan sektör, yüzde 146 ile pet shop ve en çok düşen alanlar ise, yüzde 75 ile dernek-vakıf-sendikalar ve anahtar-çilingir oldu. Yeni üye işyeri en çok artan işletmelerde, pet shop alanını, yüzde 95 ile nakliye-lojistik-kargo ve yüzde 88 ile, restoran-cafe-pastane takip etti.

Yazarkasa POS’ta işlem hacmi en çok artan sektör, tüp ve su bayileri oldu

 Yazarkasa POS alanında ise, geçen senenin ilk 9 ayına göre işlem hacmi en çok artan sektör, yüzde 550 artış ile tüp ve su bayileri ve işlem hacmi en çok düşen sektör ise, yüzde 81 ile, Cepte POS’da olduğu gibi, otel-pansiyon-tatil köyü-kaplıca oldu. İşlem hacmi en çok artan sektörlerde, tüp ve su bayilerini, yüzde 344 ile kırtasiye ve ofis malzemeleri ve yüzde 339 ile, manav-sebze, meyve izledi. Yazarkasa POS’da ayrıca, yüzde 238 işlem hacmi artışıyla, sağlık merkezleri-sağlık ürünleri-medikal sektörü dikkat çekti.

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here