NN Group, Sigorta Cini’ni BUBA Ventures’a sattı

TAKİP EDİN

178BeğenenlerBeğen
922TakipçilerTakip Et
159TakipçilerTakip Et
0AbonelerAbone
Sigorta Cini, sigortacılık işlemlerine yönelik kullanıcılarına danışmanlık ve satış hizmeti veriyor

BUBA Ventures ve NN Group bugün sigorta sektöründe 7 yıldır çalışmalarına devam eden Sigorta Cini’nin satışıyla ilgili anlaşmaya vardıklarını duyurdular. Türkiye genelinde 18 ilde 36 mağazada 200’e yakın çalışanıyla faaliyetlerini sürdüren Sigorta Cini, sigortacılık işlemlerine yönelik kullanıcılarına danışmanlık ve satış hizmeti veriyor.

Konuya ilişkin görüşlerini açıklayan BUBA Ventures Başkanı Timuçin Bilgör; “Türkiye Sigorta Birliği verilerine göre 7 aylık dönemde sigorta şirketlerinin ürettiği toplam prim 47.3 milyar lira olarak gerçekleşti. Bu üretimle geçen senenin aynı dönemine oranla sigorta pazarı yüzde 23.7 büyüdü. Sigorta Cini’nin de ağırlıklı iş hacmini oluşturan hayat dışı sigorta branşları geçen yılın 7 ayıyla mukayese edildiğinde yüzde 16.5 büyüdü. Dolayısıyla biz Türkiye’de sigorta sektörünün parlak bir geleceği olduğuna inanıyoruz” dedi.

Sigorta Cini 7 yıldır sektörde

Sigorta Cini Genel Müdürü Erdem Aydınlı ise söz konusu satın almaya yönelik olarak, “175 yıllık köklü bir geçmişe sahip NN Group’un bir iştiraki olarak 7 yıldır müşteri odaklı hizmet anlayışımız ve “Mahallenizin Sigortacısı” misyonumuzla  yolumuza devam ettik.  Bu sinerjinin BUBA Ventures ile katlanarak devam edeceğine yürekten inanıyoruz. Türkiye’nin ilk perakende sigorta mağaza zinciri olarak ülke genelinde büyümemize devam edeceğiz. Ayrıca mağazalar dışında, farklı ve yenilikçi kanallar üzerinden müşterilerimize hizmetlerimizi sunmaya yönelik projeler üzerinde de çalışıyoruz. Online kanalda özellikle müşterilerimizin ihtiyacına en uygun ürünü seçebilecekleri karşılaştırmalı teklifler sunuyoruz.” ifadelerini kullandı.Öte yandan, Aydınlı’nın Ağustos ayında yaptığı açıklamaya göre, şirketin  yılın ilk altı ayında büyüme oranı yüzde 42’ye ulaştı. En fazla büyüme, sağlık sigortaları alanında gerçekleşti. Burada prim üretiminde yüzde 90’ı aşan bir büyüme kaydedildi.

Satın alma ve devredilen hisse tutarına ilişkin bir veri paylaşılmadı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here