Netaş CEO’su Altay emekli oldu, yeni CEO Ali Emir Eren

TAKİP EDİN

180BeğenenlerBeğen
833TakipçilerTakip Et
163TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol
Netaş, yeni yıla yeni CEO ile giriyor. Innova’dan transfer edilen Ali Emir Eren, Ocak 2021’de görevi devralıyor

Netaş, CEO Müjdat Altay’ın görevinden ayrıldığını açıkladı. 1 Ocak 2021’de görevi devredecek olan Altay’ın yerine Ali Emir Eren getirildi. NETAŞ yeni görevlendirmeye ilişkin Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) ilişkin bir açıklama yaptı.   KAP’taki açıklamada şu ifadeler kullanıldı: “Şirketimizin 27 Kasım 2020 tarihinde yapılan Yönetim Kurulu toplantısında, Şirketimiz İcra Kurulu Başkanı (CEO) Sayın C. Müjdat Altay’ın görevinden kendi isteği ile ayrılma talebinin kabulüne ve 1 Ocak 2021 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere Şirketimizin İcra Kurulu Başkanlığı (CEO) görevini Sayın Ali Emir Eren’in devralmasına karar verilmiştir”

Yeni CEO, Innova’dan transfer edildi

Netaş’ın yeni CEO’su Ali Emir Eren ise Innova’da Ocak 2019’dan bu yana CEO olarak çalışıyordu. Marmara Üniversitesi Almanca Enformatik Bölümü’nden mezun olan Eren, daha sonra yine aynı üniversitede MBA derecesini tamamladı. Çalışma yaşamına 1997’de Türkiye’de başlayan Ali Emir Eren, 2001-2008 yılları arasında Almanya’da Deutsche Telekom şirketinde çeşitli kademelerde yönetici olarak görev yaptı.

2008 yılından itibaren Türkiye’ye dönerek Türk Telekom’da çalışma hayatına devam etmeye başlayan Ali Emir Eren, 2010 yılında Uluslararası Yatırımlar Direktörü olarak Türk Telekom International’ın (TTI) Türk Telekom ailesine katılmasındaki satınalma sürecini yönetti. Ardından, Uluslararası Satış ve Servisler Direktörlüğü’ne atanarak TTI şirketinin Türk Telekom ile olan entegrasyon sürecini başarıyla tamamladı. Entegrasyonun tamamlanmasıyla birlikte hem Macaristan’daki TTI Merkezinin Genel Müdür Yardımcılığını hem de Türkiye merkezli bulunan TTI Türkiye şirketinin Genel Müdürlüğü görevlerini üstlendi.

Altay 1981’den bu yana Netaş’ta çalışıyordu

Öte yandan, Müjdat Altay NETAŞ’tan ayrılığına dair LinkedIn hesabından bir açıklama paylaştı. Altay açıklamasında 1981’de Netaş’ta işe başladığını ve son 16 yıldır şirketin CEO’luğunu sürdürdüğünü kaydediyor. Altay, “Ne mutlu bana ki böyle bir şirketin 40 yılını yaşadım, Türkiye’nin teknoloji altyapısının gelişiminde tarihe geçmiş birçok ilke müthiş ekiplerle birlikte imza attım ve 16 yılına liderlik yaptım. 40 yılıma baktığımda hep birlikte büyük bir mücadele, büyük bir emek, ortak bir başarı ve gurur görüyorum. İşte bu; zoru her daim başaran ‘10 bin Netaşlının yolculuğu’dur”.   Ifadesini kullanıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz