Monster Gaming Lab’ta yeni dönem başvuruları başladı

TAKİP EDİN

177BeğenenlerBeğen
901TakipçilerTakip Et
159TakipçilerTakip Et
0AbonelerAbone
22 Ocak’ta sona erecek başvuru döneminin ardından başvurusu kabul edilen girişimler, ay sürecek programa katılmak üzere jüri sunumlarına davet edilecek

Monster Notebook’un oyun ekosistemine özel girişimcilik programı Monster Gaming Lab’ın yeni dönem başvuruları başladı. Monster Notebook bünyesinde Eylül 2020’de kurulan Monster Gaming Lab’ın birinci dönem programı tamamlandı. Sekiz hafta süren kuluçka programının ardından oyunlarını tamamlayan girişimler, geliştirdikleri oyunları pazara tanıtmaya hazır. Monster Gaming Lab’ın ikinci dönemi için 15 gün sürecek çağrı dönemi ise 7 Ocak itibariyla başladı.

100 bin dolarlık başarı primi

22 Ocak’ta sona erecek başvuru döneminin ardından başvurusu kabul edilen girişimler, ay sürecek programa katılmak üzere jüri sunumlarına davet edilecek. Jüri değerlendirmesinde ilk sıralamaya giren beş takım ise programa kabul edilerek ekosistemin önde gelen isimlerinden mentorlük ve oyun profesyonellerinden eğitim alacak. Girişimlerin ihtiyaçları doğrultusunda yazılım ve donanım ekipmanlarıyla destekleneceği program sürecinde takımlar geliştirdikleri oyunları her hafta test etme fırsatı bulacak. Monster Gaming Lab programında başarılı olup anlaşmalı yayıncıların satın alma kararı verdiği stüdyolara ise 100 bin dolar başarı primi verilecek.

Beş takım 40 oyun geliştirdi

Birinci turda yaklaşık 250 takım başvurusu arasından jüri değerlendirmesini başarıyla geçen Friends Together, Crewars, Splash Games, Movel Games ve Quarter Pixels takımları sekiz haftalık sürecin sonunda toplamda 40 oyun geliştirdi. Ekosistemin tecrübeli isimlerinden birebir mentorlük ve eğitim alan girişimlere ayrıca yazılım ve donanım desteği, ofis desteği, bulut teknolojisi desteği, yayın ve test desteği ve maaş desteği sunuldu.

Birinci turun tamamlanmasına ilişkin değerlendirmede bulunan Monster Notebook Oyun Projeleri Yöneticisi Kayra Keri Küpçü, “Girişimcilere yönelik birey ve ekip tanıma atölyelerinin de gerçekleştirildiği program süresince ekiplerin oyunlarını geliştirmek için ihtiyaç duydukları her konuda destek sağlandı. İlk dönemin sonunda toplamda 40 oyun geliştirildi. İlk dönemini başarıyla tamamlayan girişimlerle 4 ay sürecek ikinci dönemde de beraberiz. Ekipler bulut, yazılım, donanım, çalışma alanı, maaş, eğitim ve mentorlük gibi tüm desteklerden yararlanmaya devam edecekler. İhtiyaçlar farklılaştıkça, alacakları eğitimlerin içeriği de bir üst seviyeye çıkacak” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here