Mobil oyun girişimi Gnarly Game Studio’ya WePlay Ventures’dan yatırım

TAKİP EDİN

177BeğenenlerBeğen
901TakipçilerTakip Et
159TakipçilerTakip Et
0AbonelerAbone
Stüdyo bu yatırımla beta aşamasında bulunan “Cetchy” oyununu dünyada ölçeklenebilir seviyeye getirmeyi hedefliyor

Dört genç girişimci tarafından kurulan ve mobil platformlara casual oyunlar geliştiren Gnarly Game Studio, erken aşama oyun girişimlerine yatırım yapmak amacıyla kurulan WePlay Ventures’dan tohum yatırımını aldı. 5 milyon TL değerleme üzerinden 500 bin TL yatırım alan Gnarly, bu yatırım ile beta aşamasında bulunan “Cetchy” oyununu dünyada ölçeklenebilir seviyeye getirmeyi hedefliyor.

 Cetchy’e beta aşamasında büyük ilgi

 Gnarly Game Studio, geliştirmiş oldukları battle royale tarzındaki casual oyun “Cetchy” ile kısa sürede dikkatleri üzerine çekti. Kısa süre önce açık betaya alınan ve öncelikle Brezilya pazarında test sürecine başlanan oyun, kullanıcılardan ilgi görüyor. Cetchy; kullanıcıların bir harita üzerinde rakiplerini yok ederek hayatta kalmaya çalışması temeline dayanan rekabetçi yapısının yanı sıra kolay mekanik yapısı ve tek elle oynanabilir olmasıyla geniş bir kullanıcı kitlesine hitap ediyor. Aldıkları yatırım ile ekiplerini de genişleten Gnarly, test süreçlerine ek olarak geliştirme aşamalarına da yoğun bir şekilde devam ediyor. Cetchy isimli oyunlarında arkadaşlık ve co-op sistemlerini aktif etmeye hazırlanan Gnarly ekibi, devamında 3 harita, 6 karakter, 4 oyun modu ve 20’den fazla kostümü oyuna dâhil ederek hedef kitlesini genişletmeyi ve kullanıcıların uzun süreler sıkılmadan oynayabileceği bir oyun yaratmayı hedefliyor.

 “Sadece yatırım almadık, aynı zamanda çok profesyonel bir takım arkadaşı edindik”

Yatırımla ilgili görüşlerini açıklayan Gnarly Game Studio kurucu ortaklarından Ferhat Tepe,“WePlay Ventures gibi oyun girişimleri özelinde profesyonelleşmiş bir ekibin de bize inanıyor olması ayrıca motive ediyor. Biz, sadece bir yatırım almadık, aynı zamanda çok profesyonel bir takım arkadaşı edindik.” dedi. WePlay Ventures Yönetici Ortağı Bora Koçyiğit ise “Ülkemizde sayıları her geçen gün artan birbirinden yetenekli oyun stüdyoları mevcut. Gnarly Game Studio’nın da bu stüdyoların başında geldiğini düşünüyoruz. Genç ve dinamik ekipleriyle çok güzel oyunlar yapıyorlar. İnanıyorum ki şimdi hep beraber çok daha büyük bir hikayeyi beraber yazacağız.” şeklinde görüşlerini ifade etti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here