Microsoft PowerApps ve Flow’u güncelledi

0
58

microsoft powerappsMicrosoft IFTTT’ye kurumsal alanda rakip olması amacıyla hazırladığı servisi Flow ve PowerApps platformu için hazırladığı kapsamlı güncellemeleri yayınladı. Flow ve PowerApps farklı sorunları çözen farklı servisler olsalar da, özleri itibarıyla her ikisi de geliştirici olmayanlara kodlara muhtaç kalmadan mevcut veri ve servislerden daha iyi yararlanma imkanı sunmayı hedefliyor. Flow bunu IFTTT modeliyle yapıyor. Microsoft PowerApps ise şirketlere kendi masaüstü ve mobil uygulamalarını en baştan hazırlama fırsatı sunuyor.

Flow, söz konusu iki servis içinde daha erişilebilir seçenek olmaya hâlâ devam ediyor. Yayınlanan son güncellemeyle Microsoft servise entegrasyon oluşturmayı yerleştirecek özellikler ekliyor. Böylelikle hâlâ zahmetli olan iş akışlarının onay sürecinin kısalması amaçlanıyor. Flow’a bu onay süreçlerinin inşa edilmesi için yeni taslaklar ekleniyor. Buna ek olarak, yenilenmiş tasarım deneyimi de güncellemenin getirdikleri arasında bulunuyor.

Flow, birden fazla kişiyle bağlantılı iş akışları konusunda daha gelişmiş bir destek sunmaya başlıyor. Kullanıcılar daha önce de birden fazla kişinin dahil olduğu bir iş akışı oluşturabiliyor ve bunu sürekli hâle getirebiliyordu. Ancak son güncellemeyle birlikte Flow’un mobil uygulamaları ve Microsoft Dynamics 365 için iş akışı başlatılabiliyor. Buna ek olarak, güncelleme telefonun ana ekranından erişilebilen hızlı aksiyon butonu desteğini de beraberinde getiriyor. Bu destek Android’de hemen aktif hâle gelirken, iOS için biraz daha beklemek gerekiyor.

Microsoft PowerApps ve Azure arasındaki bağı kuvvetlendiriyor

Güncelleme, PowerApps’e SharePoint listeleri için daha gelişmiş bir destek getiriyor. Kullanıcılar uygulamalarını PowerBI göstergelerine entegre edebiliyor. Buna ek olarak, bağlamsal uygulama içi bildirim desteği de güncellemenin getirdikleri arasında yer alıyor. Daha fazla veri kaynağı için destek sunan uygulama, mevcut rakamı 100 entegrasyonun üzerine taşıyor.

PowerApps güncellemeyle Azure Functions ile daha sıkı bir entegrasyon içine giriyor. Microsoft’un sunucusuz bilişim servisiyle daha karmaşık entegrasyonlar oluşturmak ve farklı kaynaklardan verileri manipüle etmek mümkün hâle geliyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here