Martı’ya 25 milyon dolar yatırım

  0
  152
  Şirkete yatırım yapan yatırımcılar açıklanmadı

  E-scooter start-up’ı Martı 25 milyon dolar yatırım aldığını açıkladı. Yatırıma ilişkin şirketten yapılan açıklamada, “Kurulduğumuz 2018 yılından bu yana aldığımız yerli ve yabancı yatırımlara ek olarak; 2020 yılı içerisinde tamamladığımız tur ile 25 milyon dolar daha yatırım aldığımızı büyük bir şevk ile paylaşmak isteriz” ifadesi kullanıldı. Bununla birlikte, şirketin aldığı yatırımın hangi yatırımcılardan geldiği paylaşılmadı.

  Endonezya’nın Gojek’i, Çin’in Didi’si gibi olmak…

  Açıklamada, hedef olarak ise Endonezya’nın Gojek’i ve Çin’in Didi’si gibi olmak belirlendiği aktarılıyor. Şirketin yayımladığı metinde, “Ülkemizde mobilite sektörünü kalkındırmak, vatandaşlarımıza konforlu ve çevreye duyarlı çözümler sunmak, yurtdışına örnek olmak ve önümüzdeki 3 yıla kadar milyarlarca dolar değer yaratmak için var gücümüzle çalışıyoruz” denildi.

  Bin çalışan, 3 milyon kullanıcı

  Şirketin verdiği bilgiye göre,  Martı’nın bin çalışanı ve 3 milyon kullanıcısı bulunuyor. Öte yandan, Crunchbase’te yayımlanan veri, Martı’nın iki yatırım turunda toplam 2 milyon dolar yatırım aldığını ortaya koyuyor.

  CEVAP VER

  Please enter your comment!
  Please enter your name here