PAYLAŞ

lifecell son sms

Telefon görüşmesi, mesajlaşma ve bunun gibi iletişim işlerini de internet üzerinden gerçekleştiren Lifecell, SMS’lere veda kampanyası başlattı. Turkcell’in alt markası olan Lifecell, 28 Aralık’ta Son SMS Balonu’nu uzaya göndererek, kısa mesaj devrini sembolik olarak kapatacak.

Turkcell’in belirttiğine göre, SMS’lere veda kampanyasına katılmak isteyen tüm cep telefonu kullanıcıları, operatörlerinden bağımsız olarak 28 Aralık’a kadar son SMS’lerini yazıp 0 532 752 70 90’a ücretsiz gönderebilecek. Son SMS’lerini gönderenler, SMS’lerinin uzaydaki yolculuğunu izleyebilecek. Gönderilen her bir SMS için kullanıcıya özel bir kimlik numarası iletilecek. Bu sayede kullanıcılar, uzaya gidecek olan son kısa mesajlarını anlık olarak 28 Aralık günü saat 12.00’den itibaren www.lifecell.com.tr/sonsms linkinden takip edebilecek.

İnternet üzerinden mesajlaşma uygulamaları SMS’in yerini aldı

Dünyada 1992’de gönderilen ilk mesajla günlük hayatın bir parçası olmaya başlayan SMS, tüm haberleşmenin mobil internet üzerinden yapılmaya başlanmasıyla adı unutulan bir hizmet haline geldi. 2013’te yaklaşık 177 milyon kısa mesajın gönderildiği Türkiye’de, bu rakam 2017’de 60 milyon seviyelerine kadar düştü.

Nasıl Lifecell abonesi olunur?

Arama da dâhil tüm haberleşmeyi mobil internet üzerinden yaptırarak, dakika-SMS paketlerini tarihe karıştıran Lifecell’den bundan böyle ön ödemeli hat sahipleri de faydalanabiliyor. Yeni Lifecell Avantaj paketi sayesinde kullanıcılar, toplamda 24GB’lik internet paketine 30 TL’den sahip olabiliyor. Pakette, BiP’ten BiP’e sınırsız konuşma ve mesajlaşma ile BiP’ten her yöne 1000 dakika ile UpCall’dan da arama yapılabilecek her yöne 500 dakika yer alıyor. Yine her pakette Twitter ve Facebook’a özel 2GB’lik internet bulunuyor.  Paket içerisinde bulunan ve Turkcell uygulamalarına geçerli internet paketiyle, TV+’tan televizyon izlemek, fizy ile müzik dinlemek, Dergilik’le de istenen dergi ya da gazetenin okunması mümkün oluyor.