Kaspersky, e-ticaret ve ödeme platformu Nexway’den hisse satın aldı

TAKİP EDİN

180BeğenenlerBeğen
808TakipçilerTakip Et
157TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol
Satın alma şirketin müşteri tabanının büyümesinde daha fazla başarı elde etmesine yardımcı olurken, ürün portföyünü genişletilmesine ve sunulan hizmetlerin kalitesinin artırılmasına katkıda bulunacak

Kaspersky, e-ticaret ve ödeme platformu Nexway’den hisse satın aldığını açıkladı. Nexway, stratejik rehberliği desteklemek adına Kaspersky Danışma Kurulu ile Avrupa’nın kurallarına ve düzenlemelerine uygun olarak mevcut liderlik ekibi tarafından yönetilen ayrı bir varlık olarak kalacak. Böylelikle şirketin müşteri tabanının büyümesinde daha fazla başarı elde etmesine yardımcı olurken, ürün portföyünü genişletilmesine ve sunulan hizmetlerin kalitesinin artırılmasına katkıda bulunacak.

E-ticaret stratejisini geliştirmek önemli

Piyasada artan rekabete rağmen Nexway, işletmelere birden çok para birimi, dil ve ödeme yöntemi sunan, çalıştıkları tüm yerel ve küresel düzenlemelere uyumlu, teknolojik olarak gelişmiş e-ticaret çözümü sağlamasıyla öne çıkıyor. Uzun ve başarılı bir birlikte çalışma geçmişine sahip olan Kaspersky ve Nexway, uzmanlıklarını bir araya getirerek ve işlerini daha da güçlendirerek karşılıklı fayda sağlamaya yönelik yeni bir ortaklık başlatmış oldu. Nexway, kullanıcıların verilerinin güvenliğini gelişmiş veri depolama ve işleme uygulamaları aracılığıyla koruma altına alacağı açık mutfak projesini başlattı. Bu sayede veriler platformun sahibine değil, yalnızca satıcılara sunulacak.

25 yıllık Fransız firması

Konuya ilişkin görüşlerini paylaşan Kaspersky CBO’su Alexander Moiseev, “Dijital satışa odaklanan bir şirket olarak e-ticaret stratejimizi geliştirmek ve güçlendirmek bizim için çok önemli. Bu nedenle Nexway ile çabalarımızı birleştirmeye ve güvenlik çözümleri için e-ticaret platformunu daha da geliştirme yönünde birlikte çalışmaya karar verdik. Platform, ürünleri dağıtmak için halihazırdaki satıcılarla mevcut haliyle çalışmaya devam edecek. Yüksek kaliteli bir güvenlik yazılımı arayan müşterilere mümkün olan en iyi fırsatları sunmak isteyen tedarikçilerin bize katılmasını bekliyoruz” dedi.

Satın alınan hisse yüzdesi ve ödeme tutarına ait bilgi verilmedi. 25 yıllık bir Fransız firması olan Nexway, 140 ülkede firmalara ürünlerini online ortamda satmalarına yardım ediyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz