Kadınlara yönelik UNDP Sosyal İnovasyon Destek Programına başvurular devam ediyor

TAKİP EDİN

180BeğenenlerBeğen
808TakipçilerTakip Et
157TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol
UNDP Türkiye Hızlandırma Laboratuvarı’nın kentlerdeki sorunlara yenilikçi çözümler geliştirmek amacıyla başlattığı UNDP Sosyal İnovasyon Destek Programı’na başvurular sürüyor

UNDP Türkiye Hızlandırma LaboratuvarıİstasyonTEDÜ ve Uçan Süpürge’nin uygulama ortaklığı, İmeceImpact Hub Istanbul ve Originn’in ekosistem ortaklığında hayata geçirdiği UNDP Sosyal İnovasyon Destek Programı’nı 28 Aralık 2020’de açıklamıştı. Destek Programı, kentteki sosyal sorunlara, barınma, eğitim, sağlık, hareketlilik, çevre ve gündelik hayat alanlarına yönelik daha etkin, sürdürülebilir, kapsayıcı ve adil çözümler geliştirmek amacıyla başlatıldı.

Program ile sosyal inovasyon farkındalığı ve kültürünü yaygınlaştırmak, yenilikçi düşünmeyi ve iş birliğini teşvik etmek, sistem seviyesinde düşünmeye yönlendirmek, iyi çözümleri görünür kılmak ve yaygınlaştırmak, beklenmedik aktörlerin çözümleri için alan açmak ve yenilikçi çözümlerin hayata geçirilmesine destek olmak hedefleniyor.

Sadece kadınlara açık

Program kadınların inovasyon potansiyelini ve gücünü açığa çıkarmaya, harekete geçirmeye ve desteklemeye odaklanıyor. Bu sebeple de, bireysel olarak sadece kadınlara, ekip olarak ise kadın liderliğindeki ve çoğunluğundaki ekiplere açık.

Bireyler, tüzel kişiliğe sahip olmayan grup ve ekipler, kamu sektörü, özel sektör ve sivil toplum sektöründen tüzel kişiliğe sahip kurum ve kuruluşlar, sosyal girişimler, ağlar, platformlar ya da ortaklıklar programa başvurabilir. Başvuru için herhangi bir yaş sınırlaması bulunmuyor.

Çeşitli fırsatlar söz konusu

Programa katılanlar, para ödülünün yanı sıra çözüme yönelik geribildirim, görünürlük, bağlantı kurma ve işbirliği desteği, UNDP küresel ağında tanıtım, ek kaynak yaratmaya dair destek, kuluçka ya da benzeri hizmetlerin sağlanması, çözümün pilot uygulamalarla desteklenmesi ve pilotlama süresince uzman desteği gibi çeşitli fırsatlardan faydalanacak.

UNDP Sosyal İnovasyon Destek Programına 25 Ocak saat 23:59’a kadar başvurulabilir. Program hakkında daha ayrıntılı bilgi sahibi olmak için bit.ly/UNDP2021 adresini ziyaret edebilir ve 15 Ocak’ta düzenlenecek bilgilendirme webinar’ına katılım için aynı internet sitesinden kayıt olabilirsiniz.

UNDP Türkiye Hızlandırma Laboratuvarı 92 ülkede faaliyet gösteriyor

Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) bünyesinde 92 ülkede faaliyet gösteren küresel bir ağın üyesi olan UNDP Türkiye Hızlandırma Laboratuvarı (UNDP Accelerator Lab Turkey), Sürdürülebilir Kalkınma Amaçlarına yönelik çabaları yenilikçi yöntemler kullanarak desteklemeyi amaçlıyor.

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz