İTÜ ETA Vakfı Doğa Koleji online eğitim uygulamasına ödül

TAKİP EDİN

179BeğenenlerBeğen
868TakipçilerTakip Et
160TakipçilerTakip Et
0AbonelerAbone

İTÜ ETA Vakfı Doğa Koleji’nin “Doğa’m Evimde” adlı uygulamasına CIO Ödülü verildi.

Doğa’m Evimde uygulaması, hizmet alan kadar hizmet vereni de kapsayan içeriğiyle ödüllendirildi. Öğrenci evinden eğitim aldı. Öğretmen evinden ders verebildi. Veliler etüt ve ödevleri takip edebildi. Öğretmenler, detaylı çalışma ve deneme sınavı raporlarını inceleyebiliyor, bildirim gönderebiliyor. Öğrenciler, ödev ve etüt bildirimlerini alıyor, raporlarını inceliyor. Online ya da hibrit olarak, müfredatı zenginleştiren unsurlar ile eğitim kesintisiz sürebiliyor.

e-Doğa içinde, müfredatla ilişkilendirilmiş 42.000 ‘i videolu olmak üzere 63.000 çözümlü soru, 6.000 ‘in üzerinde hazır sınav bulunuyor. Sistem sınırsız sayıda soru üretilebilecek şekilde tasarlanmıştır. İçinde yer alan Portfolyo modülü ile öğrencilerin Doğa Koleji’ndeki eğitim hayatı boyunca, akademik ve sosyal başarıları kayıt altına alınmaktadır. Duvar ve grup yapısı sayesinde öğrencilerin iş birliğine dayalı öğrenmesini desteklenmektedir.  Etkinlik, oylama, sosyal öğrenme modülü, eğitsel paylaşım ve iş birliğini destekleyerek bilgiyi kalıcı hale getiriyor. Akademik ve etkinlik takvimi sayesinde tüm kullanıcılar sınav, sosyal etkinlik, ödev ve etüt gibi aktivitelerden haberdar olmaktadır.

İTÜ ETA Vakfı Doğa Koleji’nin belirttiğine göre, öğrencilerin 1 milyar 106 milyon, öğretmenlerin canlı dersler hariç, 330.5 milyon dakika geçirdiği e-Doğa sisteminde, 20 LGS deneme, 20 YKS deneme, 66 DAGİS ile toplam 106 online sınav gerçekleşti. 7 milyon 51 bin test ile toplamda 72 milyonun üzerinde soru çözüldü.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here