Insider’a 32 milyon dolarlık yatırım

  0
  264

   Insider; Singapore Airlines, Marks & Spencer, Samsung, MediaMarkt, Virgin, Uniqlo, Garanti BBVA ve Estée Lauder gibi 800’den fazla  markanın dijital büyümesini hızlandırmasına destek oluyor

  Yapay zeka destekli çok kanallı büyüme yönetimi platformu (Multichannel Growth Management Platform) Insider, Seri C yatırım turunu 32 milyon dolar ile Silikon Vadisi merkezli Riverwood Capital önderliğinde; Sequoia, Wamda ve Endeavor Catalyst’in katılımıyla tamamladığını duyurdu. Insider’ın bu tur ile beraber bugüne kadarki toplam yatırım miktarı 47 milyon dolara ulaştı. Bu yatırım, Insider platformunun yeteneklerini geliştirmek, Ar-Ge ekibini üst düzey mühendisler ile daha da güçlendirmek ve şirketin global satış ve pazarlama departmanlarına yatırım yapmak için kullanılacak.

  Insider Kurucu Ortağı ve CEO’su Hande Çilingir, Insider’ın kurulduğu ilk yıllardan itibaren, her 6 ayda bir yapılan değerlendirmeler sonucunda; fark yaratan ekip üyelerine hissedar (share‘owner’) olma imkanı tanıdıklarını belirtti. Bu yatırım kapsamında, Insider hissedarlarına, hisselerini nakite döndürebilmeleri için 1 milyon dolarlık (6,8 milyon TL) bir bütçe ayrıldığını ekledi.

  Platform, dijital pazarlama uzmanlarının müşteri deneyimlerini iyileştirmelerini sağlıyor

  Insider’ın yapay zeka destekli Çok Kanallı Büyüme Yönetim Platformu, pazarlama uzmanlarının dijital kanallarını tek bir platform ile entegre etmesine, kullanıcı verilerinin birleştirilmesine, kullanıcıların gelecek davranışlarını makine öğrenimi destekli bir öneri motoruyla tahmin etmesine ve kişiselleştirilmiş deneyimler sunmasına olanak sağlıyor. Insider, farklı etkileşim kanallarındaki online ve offline kullanıcı verilerini tek bir platform üzerinde birleştirerek ve piyasadaki en geniş ürün özelliklerini sunarak, dijital pazarlama uzmanları tarafından özgün ve eşsiz görülen bir “çok kanallı büyüme platformu” olma özelliğini taşıyor. Platform, 15’ten fazla yapay zeka algoritması sayesinde müşteri segmentlerinin dönüşüm sağlama, satın alma ve kaybedilme olasılıklarına yönelik tahminlerde bulunarak; dijital pazarlama uzmanlarının müşteri deneyimlerini iyileştirmelerini sağlıyor.

  Insider, dakikalar içerisinde gerçekleşen ve son derece kolay olan entegrasyonu ile pazarlama departmanlarının teknik ekiplere olan bağlılığını ortadan kaldırıyor. Özetle,Insider dijital pazarlama uzmanlarının kullanıcı ediniminden (acquisition), kullanıcı dönüştürmeye (activation), sadık kullanıcı kitlesi yaratmaktan (retention), kar getirisine (revenue) kadar satış döngüsünün her evresindeki pazarlama faaliyetlerine dokunarak; dönüşüm oranı (CR), müşteri edinme maliyeti (CAC), müşteri yaşam boyu değeri (LTV), ortalama sepet tutarı (AOV) gibi önemli büyüme metriklerini yönetmelerini sağlıyor.

  Çilingir: Yatırım konusunda acele etmiyoruz

  24 ülkede konumlanan Insider, lokal ekipleri ile; UNIQLO, Singapore Airlines, Marks & Spencer, Estée Lauder, Virgin, Samsung, Carrefour, Dominos, Toyota, Newsweek, Avon, MediaMarkt, AVIS, Allianz, BBVA, IKEA ve CNN gibi sektör liderlerini içeren 800’den fazla global markanın dijital hedeflerine  ulaşmasına destek oluyor.

  Insider CEO’su ve kurucu ortağı Hande Çilingir, farklı yatırım şirketlerinden cazip teklifler almalarına rağmen ek yatırım alma konusunda acele etmediklerini belirtti. Çilingir, “Ek yatırım arayışını, ancak çıtayı tamamen yeni bir seviyeye yükseltmeye hazır olduğumuzda doğru bir hamle olarak gördük. İçerideki yeterli sermayeyle dönen yapımız, hedeflerimize ulaşma yolunda her zaman daha yaratıcı olmamızı sağladı.” ifadelerini kullandı.

  Insider kısa bir süre önce, çok kanallı pazarlama platformlarına yönelik olan Gartner Magic Quadrant 2020 raporunda yerini aldı. Aynı zamanda, yüzde 100 kullanıcı değerlendirmelerine dayanan G2Crowd Mobil Pazarlama Yazılımları Tablosu’nda 14 çeyrek boyunca 1. sırada yer alarak liderliğini korudu.

  CEVAP VER

  Please enter your comment!
  Please enter your name here