Huobi, DeFi için laboratuvar kurdu

TAKİP EDİN

180BeğenenlerBeğen
808TakipçilerTakip Et
157TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol
Laboratuvar, finansal hizmetlere erişimi ciddi ölçüde artırma potansiyeline sahip olan Merkeziyetsiz Finans alanına yönelik Ar-Ge ve yatırım faaliyetleri yürütecek

Blokzinciri şirketi Huobi Group, Huobi DeFi Laboratuvarları’nın kurulduğunu duyurdu.  Huobi DeFi Laboratuvarları, Merkeziyetsiz Finans (DeFi) alanında araştırma, yatırım, inkubasyon ve ekosistem oluşturma faaliyetleri yürütecek bir platform olarak konumlanıyor. Platform, küresel dijital varlık ve DeFi topluluklarıyla işbirlikleri gerçekleştirerek herkes için sürdürülebilir ve verimli bir finansal sistem oluşturulmasına katkı sağlamayı hedefliyor.

Türkiye’deki DeFi projelerine destek verecek

 Merkeziyetsiz finansın son yılların en heyecan verici gelişmelerinden biri olduğunun altını çizen Huobi Türkiye Genel Müdürü Alphan Göğüş, şunları söylüyor: “Dünya Bankası, dünyada 1,7 milyarın üzerindeki insanın bankacılık hizmetlerinden yoksun olduğunu tahmin ediyor. Merkeziyetsiz finans, finansal hizmetlerin yaygınlığını ve bu hizmetlere erişim hızını benzersiz şekilde artırma potansiyeline sahip. Ayrıca yeni finansal ürün ve hizmetlerin geliştirilmesine de zemin hazırlıyor. Huobi DeFi Laboratuvarları, bu önemli potansiyeli açığa çıkarma konusunda çok önemli görevler üstlenecek. DeFi alanındaki yeniliklerin ülkemizdeki kullanıcılara en hızlı şekilde ulaşmasını sağlamak temel amaçlarımız arasında yer alıyor. Bu amaç doğrultusunda Türkiye’deki DeFi projelerine destek sağlamayı ve sektörümüzün bileşenleriyle işbirlikleri gerçekleştirmeyi planlıyoruz.”

DeFi Laboratuvarları üç alana odaklanacak: DeFi kavramının temelindeki finansal teoriler ve teknolojilerin araştırılması, DeFi projelerine yatırım ve inkubasyon ve ekosistemin tümüne hizmet edecek en iyi DeFi projeleri ile işbirliği yapmak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz