Ana Sayfa Hakkımızda

Hakkımızda

birnoktabir-logo-131016

Eğer yaşınız 20’nin altındaysa, o zamanları hatırlamanız mümkün değil. Bu satırların yazarı olan ve 33 yaşındaki ben bile ancak o eski günlerin sonunu yaşama fırsatı buldum. Büyüklerime göre çok çok iyi olarak nitelendirilebilecek şartlarda bir çocukluk geçirdim. Buna rağmen internetin ve cep telefonlarının hayatımızın bir parçası hâline dönüşmediği, evimizde bilgisayarın olmadığı, can sıkıntısından patladığım zamanları hatırlıyorum. Hatta 1993 yılında, cep telefonunun çok yakında Türkiye’ye geleceğini duyduğumda heyecanlandığım zamanı çok iyi hatırlıyorum. O zamanlar araç telefonları çok modaydı ve çok lükstü. Herkesin cebinde bir telefon olacağı fikriyse, o zaman için muhteşem bir şeydi.

O günlerin üzerinden aylar, yıllar geçti. Bırakın 80’leri, 90’ları, 2000’leri bile tebessümle, geldiğimiz noktayı düşünüp hayretler içinde kalarak hatırlıyoruz. Artık bir noktadan bir noktaya bağlanmak çok kolay; ışık hızında, göz açıp kapayıncaya kadar karşı tarafa ulaşmak, dosyaları göndermek, görüntülü iletişim kurmak mümkün. FaceTime, Skype gibi programlar sayesinde aylar, yıllar boyunca görmediğimiz, uzaktaki yakınlarımızı sanki daha dün görmüş hissini yaşıyoruz, özlemlerimiz azalıyor. İş toplantıları için kilometreleri kat etmek, sorunları çözmek için bizzat sahaya inmek gerekiyor. Birçok işi uzaktan görmek mümkün.

Geldiğimiz nokta son durak değil, aslında yeni bir başlangıç. “Dijital dönüşüm” olarak adlandırılan; işten özel hayata kadar hayatımızın hemen her noktasında dijital teknolojilerin hakim olacağı bir devrin daha başlangıç noktasındayız. Gidecek çok yolumuz, daha birleştirilecek birçok nokta var.

Bu yolda hem bireylere hem de profesyonellere arkadaşlık ve rehberlik edecek; çevrelerinde ve dünyada olup bitenlerden en hızlı ve doğru şekilde haberdar olmalarını sağlamak için başlangıç yapıyoruz. Birnoktabir ile noktaları hep birlikte birleştiriyoruz, sizi dış dünyaya bağlıyoruz.

Birnoktabir temel olarak bir teknoloji platformu. Teknoloji dünyasının en ama en önemli, “gündem” olarak nitelendirilecek haberleri bu sitede bulacaksınız. Bunun yanı sıra, deneyimi ön planda tutan, detaylı ve doyurucu ürün incelemelerini de bu platformda yer alacak. Referans nitelikte yazılar da ışık tutacak. Bunların ötesinde Birnoktabir, dijital dönüşüm odaklı haberleriyle karşınızda olacak. Gelişen teknolojiler, dijital odaklı girişimler, yeni iş yapma biçimleri ve dahası. Bunlar da Birnoktabir’in temel konuları arasında yer alacak.