GYODER-YTÜ Teknopark işbirliğiyle ‘Gayrimenkulde Yapay Zekâ ve Veri Bilimi Uzaktan Eğitim Sertifika Programı’ başlıyor

TAKİP EDİN

180BeğenenlerBeğen
833TakipçilerTakip Et
158TakipçilerTakip Et
0AbonelerAbone
Türkiye’de bir ilk olan sertifika programı 18 Ocak-13 Şubat tarihleri arasında gerçekleşecek

Gayrimenkul ve Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği (GYODER) ile Yıldız Teknik Üniversitesi (YTÜ) Teknopark işbirliği ile başlayacak ‘Gayrimenkulde Yapay Zekâ ve Veri Bilimi’ programı, Türkiye’de bu alanda düzenlenecek ilk sertifika programı olacak. Uzaktan eğitim sertifika programına katılanlar, gayrimenkul teknolojisinde kullanılan ‘yapay zekâ’, ‘makine öğrenimi’ ve ‘veri biliminde ortaya çıkan teknolojiler’ hakkında bilgi sahibi olacak.

Yıldız Teknik Üniversitesi öğretim üyeleri tarafından hazırlanan programın içeriği; katılımcıların, veri teknolojisi dünyasındaki gelişmeleri rahatlıkla takip etmesi ve gayrimenkul sektörünün geleceğinde rol almasına katkı sağlama hedefiyle oluşturuldu. Ayrıca, yapay zekâ ve makine öğreniminin incelenmesi ve analizi yoluyla, veri teknolojisinin gayrimenkul sektörünü nasıl yeniden tanımladığını ve PropTech şirketlerinin katılımcılara nasıl bir gelecek vadettiği keşfedilecek.

Katılımcılar, Türkiye’de gayrimenkul teknolojileri konusunda uzman sektör liderlerinden vaka uygulamalarını birebir dinleme fırsatı bulacak. Aynı zamanda katılımcılar eğitim sonunda çeşitli gayrimenkul teknolojisi uygulamalarını güncel veri setleri üzerinden coğrafi bilgi sistemleri, yapay zekâ, makine öğrenimi ve finansal uygulamaların gayrimenkul yatırımlarının geleceğindeki etkisini deneyimleyecekler.

Sertifika programına kimler katılabiliyor?

 Sertifika programı, üniversitelerin herhangi bir bölümünden mezun olan, başlangıç düzeyinde matematik, istatistik temeli olan tüm katılımcılar için uygun. Herhangi bir veri analizi yazılımı deneyimi olmayan katılımcılar için giriş dersinde temel veri bilimi ve veri setleri hakkında eğitim videoları paylaşılacak. Ele alınan konular, temel veri bilimi derslerinin bir uzantısını oluşturuyor. Program çok disiplinli bir alanda olup farklı disiplinlerden katılımcılara uygun. Gayrimenkul sektöründe çalışan veya çalışmak isteyen ve veri bilimine ilgi duyanlar, programın tüm bölümlerine katılmaktan önemli bir kazanç elde edecek.

Sektör temsilcileri şirket uygulamalarını katılımcılarla paylaşacak

Sertifika Programının son kısmı olan Sektörel Sunumlar 13 Şubat saat 14.00-17.00 arasında yapılacak. GYODER Eğitim, Yayınlar ve Bilgi Üretimi Komite Başkanı Prof. Dr. Ali Hepşen ve GYODER Gayrimenkul Teknolojileri Komitesi Başkanı Mete Varas ile YTÜ Teknopark Yönetim Kurulu Üyesi Doç. Dr. Zeynep Işık’ın moderatörlüğünde gerçekleştirilecek. Her firmaya özel ayrılacak 30’ar dakikalık seanslar süresince firma temsilcileri, sertifika programındaki konularla ilgili kendi şirket uygulamalarını örneklerle anlatma fırsatına sahip olacak. Sektörel Sunumlar’a katılacak 6 firma alfabetik sırayla, Endeksa, Reidin, Sahibinden.com, Shopi, Vispera ve Zingat. Sertifika programının son haftası online yapılacak sunumlar, sadece program katılımcılarına değil, tüm GYODER üyelerinin ve sektör temsilcilerinin katılımına açılacak.

İnternet üzerinden, haftada 4 gün
19.00-22.00 arası toplam 45 saat eğitim

  • Kontenjan sınırlı tutulduğu eğitim programının süresi 45 saat.
  • Eğitimler teorik ve uygulamalı olarak düzenlenecek.
  • Eğitim süreci boyunca ara uygulama ödev teslimleri olacak..
  • Ödev konuları istenirse adayların çalıştığı sektöre, sektörün ya da çalıştığı kurumların sorunlarına yönelik belirlenecek.
  • Eğitim başarısı ödev teslimleri ile değerlendirilecek ve başarı notu minumum70 olacak.
  • Eğitimlerin sonunda başarılı olanlara ‘Başarı Sertifikası’, başarısız olanlara ise ‘Katılım Belgesi’ verilecek.
  • Eğitimlere yüzde 70 devam zorunluluğu bulunuyor.
  • Eğitim süresince verilen proje ödevlerinden başarılı olan katılımcılara “Gayrimenkulde Yapay Zeka ve Veri Bilimi Eğitimi” sertifikası verilecek.
  • Eğitim faaliyetleri, internet tabanlı uzaktan eğitim olarak gerçekleştirilecek.
  • Sanal sınıf dersleri Pazartesi, Salı, Perşembe ve Cuma günleri 19.00- 22.00 saatleri arasında yapılacak.
  • Dersler Zoom uygulaması üzerinden verilecek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here