Google ve Game Factory, oyun girişimlerini ‘Game Factory Booster’ ile bir üst seviyeye taşıyor

TAKİP EDİN

180BeğenenlerBeğen
808TakipçilerTakip Et
157TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Girişimler, program kapsamında başlangıçtan mezuniyet ve demo gününe kadar altı ay boyunca kendilerine özel hazırlanan kapsamlı online eğitim ve mentörlük desteklerinden yararlanacak

Google ve Game Factory’nin başlattığı Game Factory Booster programı, erken aşama mobil oyun girişimlerine, büyüyüp dünya pazarlarına açılma yolunda hızlandırma desteği verecek ve onlara ihtiyaç duydukları çok yönlü eğitimleri alma ve mentörlük hizmetinden yararlanma olanağı sunacak.  Yüksek gelişim potansiyeli taşıyan ve gelecek vadeden oyun girişimleri, Game Factory Booster programı kapsamında başlangıçtan mezuniyet ve demo gününe kadar altı ay boyunca kendilerine özel hazırlanan kapsamlı online eğitim ve mentörlük desteklerinden yararlanacak.

Online eğitimlerin başlıkları arasında, oyun yaratma, yayımlama, ölçeklendirme ve oyun stüdyosu işletme gibi geniş bir yelpazedeki teknik, görsel, oyun tasarımı ve iş stratejisi ve yönetim konuları yer alıyor. Game Factory Booster, mobil oyun kuluçka programı katılımcılara, Google çalışanlarından ve endüstri uzmanlarından Google’ın ürün kredileri ve mobil oyun endüstrisi için sunduğu Google Ads, Firebase, Google Cloud, Play Store, AdMob, Looker, Open Match, Play Games Services gibi ürün ve hizmetleri konularında bilgi edinme olanağı da sunacak.

Mobil oyun geliştirmek isteyenlere davet

Program hakkında bilgi veren Google Geliştirici İlişkileri takımından Barış Yesugey şunları söyledi: “Game Factory ile Game Factory Booster kuluçka programı ile erken aşamadaki mobil oyun girişimlerine destek vermeyi amaçlıyoruz. Halihazırda prototip bir oyun yaratabilen, bunu geliştirmek isteyen ve kendine güvenen tüm ekipleri bu programa başvurmaya davet ediyoruz. Google Türkiye olarak bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da oyun sektörünün gelişimine ve dünyaya açılmasına katkıda bulunmayı, bu alandaki girişimcilerin yanında olmayı sürdüreceğiz”.

Oyun girişimlerinin küresel başarılarına destek

Game Factory kurucu ortaklarından Murat Kahraman ise program hakkında şunları söyledi: “Game Factory olarak kurulduğumuz günden beri birçok oyun stüdyosunun hayata geçmesine olanak sağladık ve bağımsız stüdyoların daha iyi oyunlar yapabilmeleri için yardımcı olmaya çalıştık. Şimdi Game Factory Booster programıyla Google Türkiye ile birlikte bu desteğimizi bir adım ileriye taşıyacağız ve oyun girişimcilerimizin küresel başarılarında yanlarında olacağız.”

Programa yapılacak başvuruların değerlendirmelerinde, oyunun bulunduğu gelişim fazı, niteliği, ekip yapısı ve büyüme potansiyeli gibi noktalar öncelikli olarak dikkate alınacak. Başvurular Programın events.withgoogle.com/game-factory-booster adresindeki başvuru formu üzerinden, 14 Aralık’a kadar devam edecek.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz