Google akıllı telefon ekranlarını hoparlöre dönüştürebilen Redux’ı satın aldı

0
161
google tencent

Google, İngiltere merkezli ses teknolojisi girişimi Redux’ı satın aldı. Bloomberg’de yer alan habere göre, satış geçtiğimiz ay gerçekleştirildi. Google Redux için ödediği rakam hakkında bilgi vermedi. Redux, akıllı telefon ekranı ve bilgisayar monitörü gibi yüzeylerin hoparlör gibi kullanılmasını sağlayan teknolojisiyle dikkat çekmişti.

Söz konusu teknolojinin nasıl işleyeceği henüz tam anlamıyla bilinmiyor. Ancak Redux’un projede işbirliği yaptığı Cambridge Design Partnership tarafından yayınlanan bir makale teknoloji hakkında bir nebze de olsa fikir edinmeyi sağlıyor. Sistemin tescilli dalga bükme teknolojisi, doğrudan yüzey üzerinden yüksek kaliteli ses, hatta dokunsal geri bildirim alınmasını mümkün kılıyor.

Google’ın bu teknolojiden nasıl yararlanacağı konusunda ise akıllara birkaç seçenek geliyor. Şirketin Redux’ın teknolojisini Pixel serisi akıllı telefonlarına ve yeni duyurduğu “akıllı ekran” taşıyan ev hoparlörlerinde kullanması muhtemel görünüyor. Eğer Redux’ın teknolojisi uygulanabilir hâle gelirse, bu mevcut hoparlörlerin cihazlardan kaldırılmasını mümkün kılabilir. Hoparlörlerin çıkarılması, akıllı telefon üreticilerine tasarım konusunda daha cesur davranma imkânını sağlayabilir.

Google Redux ile patent portföyünü de genişletti

Google Redux’ı satın alarak patent portföyünü de biraz daha genişletmiş oldu. Redux’ın LinkedIn sayfasına göre, şirketin portföyünde 178 patentli teknoloji bulunuyor. Şirketin 50’den fazla patent başvurusu da onay bekliyor. Google’dan resmi bir açıklama gelmese de, Redux’ın internet sitesine erişilememesi sürecin tamamlandığını gösteriyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here