Google bulut sunucuları konuşma tanıma yazılımına tam erişim kazandı

0
87
google tencent

google bulutGoogle bulut müşterileri için önemli bir hamle gerçekleştirdi ve konuşma tanıma yazılımının gelişmiş bir versiyonunu yayınladı. İnternet devi, yeni versiyonla bulut müşterilerine konuşma tanıma yazılımından daha etkin biçimde faydalanma imkanı sunuyor. Söz konusu yazılım, sesli komutların algılanması ve sesi yazıya çevirme gibi işlemlerde kullanılıyor.

Google gelirinin büyük kısmını dijital reklamcılıktan ve arama servisinden elde ediyor. Ancak şirket bulut servisleri gibi kurumsal seçenekleri de gelecekteki gelir artışı için önemli kalemler arasında değerlendiriyor. İnternet devi, bu alanda uzun süredir Amazon ve Microsoft gibi rakiplerinin gerisinde seyrediyor.

Google’ın konuşma tanıma yazılımının yeni versiyonu, şirketin daha rekabetçi bir bulut sağlayıcısına dönüşme konusundaki isteğini gösteriyor. Şirket böylelikle teknoloji devleri arasındaki yeni savaş alanına dönüşen yapay zekâ konusundaki yeteneklerini sergilemek için de bir fırsat yakalıyor.

Google bulut müşterilerinin önündeki kısıtlamaları kaldırıyor

Google yazılımın beta versiyonunu daha önce yayınlamış, ancak bazı kısıtlamalar uygulamıştı. Şirketler teknolojiyi sadece belirli sayıda ürün ve müşteri için kullanabilmişti. Beta sürecinin tamamlanmasıyla birlikte bu kısıtlamalar da kalkıyor.

Yazılımın eskisine kıyasla daha hızlı çalışan yeni versiyonu, daha fazla ses formatını destekliyor ve sesi yazıya daha doğru biçimde aktarabiliyor. Yazılım sesli komutları aktive etmek için de kullanılabiliyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here