GittiGidiyor’da en çok yabancı dil eğitimi kitapları satılıyor

TAKİP EDİN

180BeğenenlerBeğen
808TakipçilerTakip Et
157TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

gittigidiyor-kitap-141116

İnternet üzerinden yapılan alışverişlerin içerisinde kitap alışverişi önemli bir yer tutuyor. Doğrusunu söylemek gerekirse, internet üzerinden satılan kitapların fiyatlarının kitapçılarda satılanlara göre biraz daha uygun olması e-ticaret kanalını daha tercih edilesi kılıyor. Buna bir de farklı ödeme seçenekleri, hızlı kargo imkanı ve kitaplarla ilgili olarak yapılan yorumları okuma fırsatını da ekleyin.

İnternetten kitap alışverişi konusunda önde gelen mağazalardan bir tanesi olan GittiGidiyor tarafından yayınlanan rakamlar, Türkiye’de en çok hangi kitapların okunduğuna ışık tutacak niteliğe sahip.

GittiGidiyor’un 2015 ve 2016 Eylül-Ekim aylarını kapsayan verilerine göre, çevrim içi kitap alışverişi yapan tüketiciler en çok yabancı dil öğrenimiyle ilgili kitapları satın alıyor. Bu kategorideki kitapların satışları geçen yıl ile kıyaslandığında adet bazında yüzde 782’lik bir artış dikkat çekiyor. Bu kategoriyi takip eden “Hikaye & Öykü”  kategorisi ise yüzde 202 oranında büyüme gösterdi.

Yüzde 182 artış kaydeden “Eğitim Kitapları” kategorisi üçüncü olurken yüzde 179 büyüme gösteren “Test Kitapları” dördüncü oldu. “Sağlıklı Yaşam” kitapları ise yüzde 131’lik büyüme oranı ile beşinci sırada yer aldı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz