Experian’ın Veri Bilimi Araştırma Merkezi Avrupa’dan sonra şimdi de Türkiye’de

TAKİP EDİN

177BeğenenlerBeğen
901TakipçilerTakip Et
159TakipçilerTakip Et
0AbonelerAbone
Experian, Veri Bilimi Araştırma Merkezi’ni Türk bankacılık ve telekomünikasyon sektörlerinin hizmetine sunuyor

Bilgi hizmetleri şirketi Experian, geleneksel metotlarla çözülemeyen ileri seviye problemler üzerinde yapay zekâ ve makine öğrenimi gibi teknikler kullanarak çalıştığı Veri Bilimi Araştırma Merkezi’ni İtalya, İspanya ve Hollanda’dan sonra EMEA bölgesinde ilk kez Türkiye’de bankacılık ve telekomünikasyon sektörlerinin hizmetine sunuyor. Experian Veri Bilimi Araştırma Merkezi, yetersiz kalan klasikleşmiş yöntemler yerine kullandığı en üst seviye çözümlerle, bankacılık ve telekomünikasyon sektörlerini yakından ilgilendiren problemlere ışık tutuyor.

Veri analitik teknikleri ve karar destek sistemleriyle iş dünyasının daha etkin kararlar almasına destek olan Experian, Veri Bilimi Araştırma Merkezi ile bankaların stratejik pazarlama ve risk yönetimi sorunlarını gelişmiş bir veri analizi süreci, araştırma ve geliştirme yoluyla çözmelerine yardımcı olacak. Experian bu hizmeti ile bankalara kârlılık artışı, veri varlıklarının optimizasyonu, finansal risklerin kontrolü ve mevzuata uygunluk gibi ileri analitik yöntemlerle çözülebilecek tüm konularda destek verecek.

Ar-Ge çalışmalarına ağırlık verecek

Yenilikçi algoritmalar ve yapay zekâ teknolojilerini kullanan Experian Veri Bilimi Araştırma Merkezi, Ar-Ge çalışmalarına ağırlık verecek. Experian’ın bu merkezi bünyesinde, kurumların geleneksel yöntemlerle çözemediği problemler uzman araştırmacılar tarafından, ileri analitik yöntemler kullanılarak mercek altına alınacak. Merkez, akademik ve sektörel gelişmeleri yakından takip ederek yapay zeka yöntemleri ile geliştirilen çözümleri müşterilerine sunacak.

Görsel: İlker Arslan, Experian Veri Bilimi Araştırma Merkezi Türkiye Lideri

 

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here