Eşarj, İsveç’e şarj istasyonu kuruyor

TAKİP EDİN

179BeğenenlerBeğen
868TakipçilerTakip Et
160TakipçilerTakip Et
0AbonelerAbone
Temsa’nın ürettiği elektrikli otobüslerin İsveç’e ihraç edilmesiyle birlikte trafiğe çıkan otobüslerin şarjlanmaları Eşarj istasyonları sayesinde olacak

Enerjisa Enerji’nin 2018 yılından beri çoğunluk hisselerine sahip olduğu Türkiye’nin elektrikli şarj istasyonu ağı olan Eşarj, Türkiye’den sonra İsveç’te de şarj istasyonu kuruyor Temsa mühendisleri tarafından geliştirilen ve şirketin Adana’daki tesislerinde üreterek   İsveç’e ihraç ettiği altı MD9 electriCITY elektrikli otobüsün şarjlanmaları Eşarj istasyonları sayesinde gerçekleşecek. Kurulacak istasyonlar ile birlikte bir Türk elektrikli araç şarj istasyonu firmasının da ilk yurtdışı adımı gerçekleşmiş olacak.

 

Bölgesel oyuncu olmak için önemli adım

 

Dünyada toplu taşımanın geleceği elektrikli araçlar odağında şekillenmesinin yanı sıra, ekosistem için büyük bir adım olduğunu belirten Eşarj Yönetim Kurulu Başkanı ve Enerjisa Enerji CEO’su Murat Pınar, “ Küresel enerji trendlerinin merkezinde yer alan konulardan biri olan emobilite çözümlerinin temsilcisi Eşarj ile İsveç’e kurulacak olan şarj istasyonları sayesinde, bölgesel oyuncu olmak adına önemli bir adım atıyoruz. Eşarj olarak 2030 yılına geldiğimizde trafiğe çıkması öngörülen elektrikli araç sayısına da bağlı olarak karbon salınımına 2,5 milyon tonluk katkı verme hedefimiz var. Bu doğrultuda sadece Türk ekosistemi için değil dünya ekosistemine yarar sağlayacak adımların öncüsü olmak ve bu ekosistem içerisinde oyun kurucu şirketler arasında yer almak istiyoruz ’’ dedi.

 

Karbon salımının azaltılmasına katkı

 

Sürdürülebilirliği odak noktası haline getirerek enerji ve doğal kaynak kullanımı konusunda doğa dostu teknolojilerin uygulanması ve tasarruf önlemleri ile ilgili çalışmalar yürüten Eşarj ve Temsa, bu proje ile karbon salımının azaltılmasına uluslararası ölçekte katkı sağlayacak.

 

Otobüslerin trafiğe çıkmasıyla beraber istasyonlar da devreye alınacak ve İsveç’te iki Türk şirketinin organizasyonunda bir proje başlatılmış olacak. Temsa’nın yurtdışına verilen ilk elektrikli otobüslerinin şarjlanma ihtiyacı altı AC 22kVA gücünde çıkışı olan istasyonlar il gerçekleşecek.

 

Görsel: Murat Pınar, Eşarj Yönetim Kurulu Başkanı ve Enerjisa Enerji CEO’su 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here