Endeavor Türkiye, pandemi dönemi çözümleri için iş dünyası ile start-up’ları bir araya getirdi

TAKİP EDİN

180BeğenenlerBeğen
833TakipçilerTakip Et
163TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol
Programa özellikle ileri aşamada olan ve kurumsal firmalara ürün/hizmetlerini ulaştırmak isteyen girişimler kabul edildi. Katılan girişimci sayısı 17 olmasına rağmen bazı girişimlerin üzerinde çalıştığı birden fazla proje olması nedeniyle toplam proje sayısı 22 oldu

Pandemi dönemi ve sonrasında ortaya çıkan ihtiyaçlar için iş dünyası ile girişimcileri bir araya getiren Endeavor Connect Programı; kapılarını iş dünyasından Akbank, Brisa, Enerjisa, Farklabs, iyzico, Limak, Yemeksepeti, Sanofi, Pınar Et ve P&G gibi kurumsal firmaların katılımı ve 65 girişimin başvurusuyla açtı. Bu girişimcilerin arasından Endeavor Connect bünyesinde gerçekleşen hızlandırma programına 17 girişimci kabul edildi. Kurumsal dünyanın bu döneme yönelik ihtiyaç alanlarının; yoğunlukla teknolojik altyapı geliştirme çatısı altında müşterilerin yeni dönemle değişen ihtiyaçlarına cevap verebilme, insan kaynakları ve pazarlamaya yönelik olduğu gözlemlendi. İş sağlığı ve güvenliği de firmaların öncelikli konuları arasındaydı.

Kurumsal dünya ve girişimciler arasında uzun vadeli iş birlikleri yaratmak için yola çıkan Endeavor Connect Programı, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı koordinasyonunda çalışan İstanbul Kalkınma Ajansı’nın (İSTKA) desteği, TÜRKONFED ortaklığı, iyzico ve Oracle partnerliği ve Viveka iş birliği ile gerçekleştiriliyor. Programa özellikle ileri aşamada olan ve kurumsal firmalara ürün/hizmetlerini ulaştırmak isteyen girişimler kabul edildi. Katılan girişimci sayısı 17 olmasına rağmen bazı girişimlerin üzerinde çalıştığı birden fazla proje olması nedeniyle toplam proje sayısı 22 oldu.

Endeavor Connect’e önümüzdeki dönemde de devam etmeyi planlıyoruz

Endeavor Connect’i değerlendiren Endeavor Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Emre Kurttepeli, “Program iş dünyasında beklediğimizin üzerinde bir ilgiyle karşılandı. Girişimciler için de kurumsal firmalarla çalışma ve iş birlikleri yürütme açısından faydalı oldu. Endeavor olarak iş dünyası ile girişimcileri bir araya getirdiğimiz projeler bizim için çok değerli; çünkü her iki taraf için de faydalı ve çarpıcı sonuçları olan ortaklıklar oluşuyor. Girişimcilerin dinamizmi ile iş dünyasının bakış açısı birleştiğinde ortaya katma değeri yüksek ürün ve servisler ortaya çıkıyor. Endeavor Connect, pandemi döneminde çıkan ihtiyaçlara yönelik kurgulanmış olsa da, önümüzdeki dönemde de bu programa devam etmeyi planlıyoruz” dedi.

Endeavor Connect’te seçilen Start-up’lar, Endeavor Türkiye tarafından birer günlük üç sprint kampına alındı ve projeleri için yol haritaları oluşturmalarına  mentorluk seansları ve atölyeler ile destek olundu. Girişimci ve kurumların yoğun ilgisiyle gerçekleştirilen bu eşleşme toplantılarına tüm taraflar fire vermeden katıldı. Hızlandırma aşamasında ise mentorluk ve süreç takibinin yanı sıra düzenlenen forum ve webinarlarla Start-up’lara uygulanabilir çözüm ve ürünler ortaya çıkarmaları konusunda yardımcı olundu. Şu an için projeler sürüyor ve başarılı olan projeler Ekim ayında kamuoyu ile paylaşılacak.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz