Elektrikli araç şarj istasyonu şirketi ZES ikinci yaşını 100 yeni lokasyonla kutluyor

TAKİP EDİN

180BeğenenlerBeğen
808TakipçilerTakip Et
157TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol
17 yeni şehri daha ağına ekleyen ZES, açtığı 100 yeni istasyonla toplam 56 şehirde hizmet veriyor

Zorlu Enerji’nin 2018 yılında kurduğu Zorlu Energy Solutions (ZES) markası ile elektrikli otomobillerin yaygınlaşmasına katkı sağlamak amacıyla ülkemizde şarj istasyonları açmaya devam ediyor. Son yapılan yatırımlarla birlikte 56 şehirde ZES elektrikli otomobil şarj istasyonu bulunurken, 266 lokasyona ve 455 soket sayısına ulaşılmış durumda.

17 şehir daha eklendi

ZES, 17 yeni şehirde daha şarj istasyonu kurarken bu şehirler arasında bulunan Amasya, Bartın, Bingöl, Burdur, Kahramanmaraş, Kilis, Niğde ve Şanlıurfa şehirlerinde ise ilk halka açık elektrikli araç şarj istasyonlarının kurulumunu gerçekleştirmiş oldu.

Yüzde 40 pazar payına ulaştı

Yeni yatırımlara ilişkin bir açıklama yapan Zorlu Enerji CEO’su Sinan Ak,Ülkemizde yerli elektrikli otomobilin tanıtımıyla birlikte bu konuya olan ilgi artmış durumdayken ikinci yaşını kutladığımız ZES markamızla da ülkemizdeki elektrikli otomobil devinimi hızlandırmak için çalışmaya devam ediyoruz. Son yaptığımız yatırımlarla birlikte yüzde 40 pazar payına ulaştık. Bugün 56 şehrimizdeki 266 lokasyonda 455 soketimizle elektrikli otomobil sahiplerinin yolculuklarına eşlik ederken kısa sürede tüm ülkeyi kapsamayı hedefliyoruz.’ dedi.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz