Dijital Rehberler: “Karantina Günlerinde İstanbul” dizimizin yayınına başlıyoruz

TAKİP EDİN

179BeğenenlerBeğen
868TakipçilerTakip Et
160TakipçilerTakip Et
0AbonelerAbone

Dijital Rehberler: “Karantina Günlerinde İstanbul” özel çekimlerini “kültür turizminin önde gelen emekçileri ve rehberlerine saygıyla” yayınlamaya başlıyoruz.

İzlemeden önce bazı detayların altını çizmekte fayda var. Rehberlerimizin çoğu zaman yüzlerce kez misafirlerine suya yazı yazar gibi anlattıkları, tek fotoğraflarının dahi olmadığı yerlerde belki de ilk kez kamera karşısına geçti. Üstelik yorucu canlı yayınlardan sonra, kısıtlı zamanda, profesyonel olmadıkları bir konuda, şartları zorlayarak çekimleri yapmaya gayret ettik. Rehberlerimizin hiçbiri profesyonel sunucu değil. Topluluk karşısında konuşmaya çok alışık olsalar bile, kamera önünde konuşmanın çok farklı bir deneyim olduğunu belirtmek zorundayız. Mayıs ayında sokağa çıkma yasağının olduğu günlerde, tek kamera ve drone çekimleriyle, çok kısıtlı ve mütevazi bir bütçe ile hazırlandığının altını çizelim.

19 Temmuz Pazar günü akşam saat 19.00’da ilk olarak Murat Yankı  ile Sirkeci – Eminönü arasında keyifli bir yolculuğa çıkıyoruz. Bunun öncesinde ise neden Dijital Rehberler’in Sirkeci’den yola çıktığını anlatmaya çalışıyoruz ve dizimizin bir ön tanıtımını yapıyoruz..

İlerleyen haftalarda Karaköy, Galata, Ayasofya ve Sultanahmet Meydanı, Kuzguncuk ve Ortaköy ile devam edeceğiz. Her hafta bir videoyu Birnoktabir YouTube kanalı ve Birnoktabir’in Facebook ve Instagram hesaplarında yayınlayacağız.

Bu projede bize gönüllü destek olan tüm dostlarımıza ve kurumlara teşekkür ediyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here