Copyrobo Disrupt FC Startup Alley’e katılıyor

TAKİP EDİN

180BeğenenlerBeğen
808TakipçilerTakip Et
157TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

copyroboTeknoloji ve girişim alanındaki öncü portallardan biri olan TechCrunch, 18-20 Eylül tarihlerinde San Francisco’da Disrupt FC Startup Alley isimli bir etkinlik düzenleyecek. Söz konusu etkinlik, dünyanın dört bir yanından dikkat çeken girişimleri bir araya getirecek. Hasan Kurtuluş ve Kadir Kurtuluş tarafından kurulan Türk girişimi Copyrobo, blockchain kategorisinde etkinliğe davet edilen üç girişimden biri oldu.

TechCrunch, San Francisco’da düzenlediği etkinliklerde bugüne kadar şirketlerin 6.9 milyar dolarlık yatırım almalarını sağlamıştı. Dropbox, Cloudflare ve Yammer gibi şirketler, TechCrunch’ın açtığı sahnede yatırımcı bulan şirketler arasında yer alıyor. Bu da etkinliğin hem Copyrobo hem de diğer katılımcılar açısından önemini gözler önüne seriyor.

Copyrobo CEO’su Hasan Kurtuluş, Disrupt FC Startup Alley’e katılımlarıyla ilgili olarak şu ifadeleri kullandı: “TechCrunch’ın organizasyonları dünyanın en önemli yatırımcıları tarafından yakınen takip ediliyor. Copyrobo olarak geliştirdiğimiz teknolojiyi, kullanım alanlarını ve sağlayacağı faydaları, aralarında Etherium kurucusu Vitalik Buterin, Google güvenlik kurucularından Heather Adkins, NBA yıldızı Kevin Durant, Propel CEO’su Jimmy Chen, Y Combinator Başkanı Sam Altman, Trinity Yatırım Ortağı Anjula Acharia Bath, Zhen Fund CEO’su Anna Fung, Google Ürün Geliştirme Direktörü Aparna Chennapragada, Google Mühendislikten Sorumlu Başkan Yardımcısı John Giannandrea gibi önemli isimlerin bulunduğu jüriye sunacağız.”

Finansal teknolojiler uzerinde açık kaynak kodlu projeler üreten ve yönetim kurulunda WordPress kurucusu Matt Mullenweg, Stripe CEO’su Patrick Collison, Apache Yazılım Başkanı
Greg Stein, Y Combinator Başkanı Sam Altman, Angellist kurucusu Naval Ravikant gibi isimlerin bulunduğu Lightyear ve yine finansal teknolojiler uzerinde kripto para birimlerinin
debit kartlardan kullanımı tüm dünyada kolaylaştıran İngiltere merkezli Uquid, şirketin rakipleri arasında yer alıyor.

Copyrobo etkinliğe neden davet edildi?

Copyrobo, ülkelerin yetkilendirdiği sertifika otoritelerini (Örneğin, Türkiye’den TUBİTAK-KamuSM) ve Blockchain (Bitcoin, Ethereum, Litecoin) teknolojisini tek bir platformdan, iOS, Android, Web ve Chrome uygulamaları üzerinden kullandırabilen ilk ve tek şirket olması sebebiyle etkinliğe davet edildi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz